Позначаємо у табелі обліку робочого часу роботу у вихідний
У мирний час КЗпП забороняє роботу у вихідні дні. Залучати окремих працівників до роботи в такі дні можна тільки за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) організації і лише у виняткових випадках:
- щоб відвернути або ліквідувати наслідки стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайно усунути їх наслідки;
- щоб відвернути нещасні випадки, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
- щоб виконати невідкладні, наперед не передбачені роботи, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота організації в цілому або його окремих підрозділів;
- щоб виконати невідкладні вантажно-розвантажувальні роботи з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення (ст. 71 КЗпП).
У період дії воєнного стану норми статті 71 КЗпП не застосовуємо (ч. 6 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2023 № 2136-IX). Тож роботодавець має право залучити працівників до роботи у вихідний день за будь-якої виробничої потреби. Згоду профспілки також не потрібно отримувати.
Поняття «вихідний день» визначає стаття 67 КЗпП.
Надурочні роботи: як залучати працівників
Роботу у вихідний день компенсуємо працівникові або подвійною оплатою, або наданням іншого дня відпочинку (ст. 72 КЗпП).
У табелі обліку використання робочого часу роботу у вихідні позначаємо буквеним кодом «РВ» або цифровим кодом «06» і зазначаємо кількість фактично відпрацьованих годин без уточнення виду компенсації за роботу у цей день.
Як вести підсумований облік робочого часу