Інспекційна декада – це наступний крок після інформаційної попереджувальної кампанії, що пройшла по всій території Україні.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 №2313/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами Держпраці провела інформаційну кампанію.
Інформаційні заходи були проведені більше ніж для 190 тис. роботодавців, які здійснюють господарську діяльність у сфері торгівлі, організації харчування та тимчасового розміщування.
Протягом усієї кампанії інспектори праці інформували роботодавців і працівників про ризики використання незадекларованої праці.
Штрафи на роботодавців 2020
Так, у ході інформаційних візитів інспекторами праці у роботодавців виявлено близько 49 тисяч працівників, не зазначених в реєстрах Пенсійного фонду.
10 лютого стартував наступний етап виконання доручення Прем’єр-міністра – інспекційна кампанія, під час якої планується охопити інспектуваннями віднесених до зазначеного переліку роботодавців.
Держпраці акцентує увагу:- Штраф за одного неоформленого працівника складає 10 мінімальних заробітних плат, тобто 47 230 грн.
- Якщо інспектор праці виявить незадекларованого працівника, він буде зобов’язаний вжити заходи щодо притягнення винних осіб до відповідальності.
- Оформлені трудові відносини – це грантія безпеки вашого бізнесу.
За інформацією Державної служби України з питань праці
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.