При вивільненні держслужбовців відповідно до пункту 1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу» застосовуємо положення статті 49-2 КЗпП з урахуванням змін за Законом України від 12.12. 2019 № 378-ІХ .
Career-бот: пошук вакансій для держслужбовців онлайн
НАДС (лист від 06.02.2020 № 85 р/з) нагадало про підстави для припинення державної служби за ініціативою суб’єкта призначення:
- скорочення чисельності або штату державних службовців;
- скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності або штату державних службовців;
- реорганізація державного органу (ст. 87 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII; далі — Закон № 889).
Закон № 889 не визначає порядок вивільнення державних службовців.
Разом з тим дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих Законом № 889 (ч. 3 ст. 5 Закону № 889).
При вивільненні державних службовців державного органу застосовують положення статті 49-2 КЗпП з урахуванням змін, внесених Законом України від 12.12.2019 № 378-ІХ:
- державних службовців повідомляють про наступне вивільнення за 30 календарних днів;
- не пізніше ніж за 30 календарних днів до запланованих звільнень первинним профспілковим організаціям надають інформацію щодо таких звільнень.
Дізнайтеся, алгоритм скорочення чисельності або штату працівниківНАДС наголошує, під час вивільнення державних службовців державного органу згідно з пунктом 1 частини першої статті 87 Закону № 889 не застосовують положення частини другої статті 40 КЗпП, яка визначає, що допускає звільнення, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу.
Ольга Догадіна
провідний експерт Експертус: Кадри
Дізнайтеся кому саме надається додаткова відпустка, які умови її отримання, а також тривалість та особливості перенесення.
Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.