Профспілка працівників освіти і науки України розглянула проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам».
Яка норма робочого часу для вчителя ➤
Профспілка наголошує, що на погодження та розгляд освітянської спілки зазначений проєкт не надходив. Відповідно до цього спрямовано лист до СПО об’єднань профспілок.
Профспілка категорично не погоджується з запропонованими змінами, що за рахунок субвенції не здійснюється:
- з 1 вересня 2020 р. – фінансування закладів загальної середньої освіти (крім початкових шкіл, приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше 30 осіб;
- з 1 вересня 2021 р. – фінансування закладів загальної середньої освіти (крім початкових шкіл, приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше 40 осіб;
- з 1 вересня 2022 р. – фінансування закладів загальної середньої освіти (крім початкових шкіл, приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше 50 осіб.
Кадровики запитують, чи можна водіям шкільних автобусів ставити простій і на час канікул
Профспілка освітян зазначила на своїй офіційній сторінці, що такі пропозиції міністерство намагається провести не вперше. Була спроба зробити через законопроєкт № 2144 від 16.09.2019, а також у проєкті закону «Про повну загальну середню освіту» № 0901, прийняття яких вдалося не допустити і ВРУ не було підтримано.
Профспілка акцентує, що скасування державного субсидіювання здобуття повної загальної середньої освіти призведе до закриття впродовж трьох років 3427 шкіл, у кожній з яких працює щонайменше 5-6 вчителів. Отже, втратять роботу близько 20 тисяч педагогів, збільшиться кількість безробітних, серед яких висококваліфіковані педагоги.
Профспілка вимагає відхилення зазначеного проєкту постанови КМУ.
За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.