Заплановані зміни порушують конвенції МОП. Також Федерація роботодавців України просить повернути безкоштовний аудит від держави.

Штрафи на роботодавців зменшили ⇗⇗⇗
Держпраці надіслала Федерації роботодавців України на погодження проєкт постанови КМУ, якою планують змінити Порядок здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю.
Уряд планує залишити контрольні функції за органами місцевого самоврядування (далі — ОМС).
Роботодавці проти запропонованих змін. Аргументи:
- інспектори праці ОМС зловживають повноваженнями;
- інспектори праці ОМС мають низький компетентнісний рівень для здійснення інспекцій, невірно визначають диспозицію для застосування штрафних санкцій, правову природу договору, за яким надають послуги, усім цивільно-правовим договорам надають правову кваліфікацію як трудовим;
- за малозначні порушення законодавства про працю застосовують штраф у розмірі мінімальної зарплати за кожне таке правопорушення. Розмір штрафу множать на кількість працівників та накладають багатомільйонні штрафи, коли при малозначності правопорушення посадову особу взагалі можуть звільнити від адміністративної відповідальності з винесенням усного зауваження.
Роботодавці наголошують, що наділення посадових осіб ОМС статусом державного інспектора праці суперечить Конвенції МОП № 81.
Хто, кого і як перевіряє?
Додатково Федерація звернулась до розробника з пропозицією повернути до Порядку положення про безкоштовний аудит від держави. Раніше за письмовою заявою роботодавця інспектори праці аналізували стан дотримання законодавства про працю та надавали рекомендації щодо його застосування, не складаючи акт та не застосовуючи заходи реагування. Цим сервісом скористалися 89 635 суб’єктів господарювання.
За інформацією Федерації роботодавців України
Допоможуть під час перевірки пам'ятки:
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
Якщо працівник бажає оформити відпустку без збереження заробітної плати, кадровик враховує норми Закону про відпустки та й зміни, внесені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Як оформити відпустку за власний рахунок? Чи правомірно відмовляти в наданні такої відпустки працівнику?
«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2025 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.
Надання відпустки оформлюють наказом.
Наказ про відпустку може бути оформлений за типовою формою № П-3 або за формою, відмінною від типової. Умова — збереження усіх основних показників, передбачених типовою формою, та дотримання вимог щодо оформлення організаційно-розпорядчих документів, визначених Національним стандартом України ДСТУ 4163:2020. У матеріалі актуальні зразки наказів про відпустку
Мотивація працівників в сучасних умовах — одне із найважливіших завдань HR-менеджерів та кадровиків. Для того щоб правильно мотивувати до роботи підлеглих, керівник має насамперед добре розуміти людську природу. Пропонуємо ідеї, які допоможуть надихнути персонал на плідну роботу у 2025 році