Уряд хоче знову змінити порядок перевірок. Роботодавці проти

Заплановані зміни порушують конвенції МОП. Також Федерація роботодавців України просить повернути безкоштовний аудит від держави.

Уряд хоче знову змінити порядок перевірок. Роботодавці проти

Штрафи на роботодавців зменшили ⇗⇗⇗

Держпраці надіслала Федерації роботодавців України на погодження проєкт постанови КМУ, якою планують змінити Порядок здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю.

Уряд планує залишити контрольні функції за органами місцевого самоврядування (далі — ОМС).

Роботодавці проти запропонованих змін. Аргументи:

  • інспектори праці ОМС зловживають повноваженнями;
  • інспектори праці ОМС мають низький компетентнісний рівень для здійснення інспекцій, невірно визначають диспозицію для застосування штрафних санкцій, правову природу договору, за яким надають послуги, усім цивільно-правовим договорам надають правову кваліфікацію як трудовим;
  • за малозначні порушення законодавства про працю застосовують штраф у розмірі мінімальної зарплати за кожне таке правопорушення. Розмір штрафу множать на кількість працівників та накладають багатомільйонні штрафи, коли при малозначності правопорушення посадову особу взагалі можуть звільнити від адміністративної відповідальності з винесенням усного зауваження.

Роботодавці наголошують, що наділення посадових осіб ОМС статусом державного інспектора праці суперечить Конвенції МОП № 81.

Додатково Федерація звернулась до розробника з пропозицією повернути до Порядку положення про безкоштовний аудит від держави. Раніше за письмовою заявою роботодавця інспектори праці аналізували стан дотримання законодавства про працю та надавали рекомендації щодо його застосування, не складаючи акт та не застосовуючи заходи реагування. Цим сервісом скористалися 89 635 суб’єктів господарювання.

За інформацією Федерації роботодавців України

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41193

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19235

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96935

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26046

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді