Уряд хоче знову змінити порядок перевірок. Роботодавці проти

Заплановані зміни порушують конвенції МОП. Також Федерація роботодавців України просить повернути безкоштовний аудит від держави.

Уряд хоче знову змінити порядок перевірок. Роботодавці проти

Штрафи на роботодавців зменшили ⇗⇗⇗

Держпраці надіслала Федерації роботодавців України на погодження проєкт постанови КМУ, якою планують змінити Порядок здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю.

Уряд планує залишити контрольні функції за органами місцевого самоврядування (далі — ОМС).

Роботодавці проти запропонованих змін. Аргументи:

  • інспектори праці ОМС зловживають повноваженнями;
  • інспектори праці ОМС мають низький компетентнісний рівень для здійснення інспекцій, невірно визначають диспозицію для застосування штрафних санкцій, правову природу договору, за яким надають послуги, усім цивільно-правовим договорам надають правову кваліфікацію як трудовим;
  • за малозначні порушення законодавства про працю застосовують штраф у розмірі мінімальної зарплати за кожне таке правопорушення. Розмір штрафу множать на кількість працівників та накладають багатомільйонні штрафи, коли при малозначності правопорушення посадову особу взагалі можуть звільнити від адміністративної відповідальності з винесенням усного зауваження.

Роботодавці наголошують, що наділення посадових осіб ОМС статусом державного інспектора праці суперечить Конвенції МОП № 81.

Додатково Федерація звернулась до розробника з пропозицією повернути до Порядку положення про безкоштовний аудит від держави. Раніше за письмовою заявою роботодавця інспектори праці аналізували стан дотримання законодавства про працю та надавали рекомендації щодо його застосування, не складаючи акт та не застосовуючи заходи реагування. Цим сервісом скористалися 89 635 суб’єктів господарювання.

За інформацією Федерації роботодавців України

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5738

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
47

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16339

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126363

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45632

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді