ГУ Держпраці у Дніпропетровській області нагадує, що залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається тільки у виняткових випадках та оформлюється наказом. Що саме зазначити у наказі розповіла головний державний інспектор відділу Інна Афанасьєва.
Залучення до роботи у вихідний: 7 кроків ⇗⇗⇗
Відповідно до частини 1 статті 71 КЗпП робота у вихідні дні забороняється.
Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні можливе лише з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства (далі — профспілка) або профспілкового представника і тільки у виняткових випадках. Оформлюється — наказом.
Щоб підготувати наказ про залучення працівника до роботи у вихідний день необхідно мати:
- підставу для такого виклику, передбачену ч. 2 ст. 71 КЗпП;
- дозвіл профспілки (має надати саме виборний орган, а не його голова) або профспілкового представника;
- згоду сторін на спосіб компенсації роботи у вихідний день;
- згоду працівника виконувати доручену роботу, якщо виконання такої роботи не обумовлено трудовим договором, крім випадків тимчасового переведення без згоди працівника.
Обов’язково зазначте у наказі:
- підставу залучення працівника до роботи;
- його прізвище, ім’я, по батькові;
- посаду особи, яка працюватиме у вихідний;
- спосіб компенсації.
Держпраці нагадує, що Наказ доводиться до відома всіх працівників, які будуть працювати у свій вихідний.
УВАГА! Категорії осіб, яких заборонено залучати до роботи у вихідний ⇗
За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
Інколи трапляється, що для виконання, наприклад, невідкладних робіт, роботодавець залучає працівників до роботи у вихідний день. Як оформити наказ про залучення до роботи у вихідний день у 2023 році — у статті
Залучати працівників до роботи у вихідний день для деяких підприємств — звична справа. Як табелювати таку роботу? Та чи зазначати вид компенсації за роботу у вихідний?
Трудовим законодавством України передбачено святкові та неробочі дні. Робота у такі дні не проводиться. Але у виняткових випадках — допускається, за що працівники мають отримати або подвійну оплату, або інший день відпочинку
Робота у вихідні дні згідно з КЗпП забороняється, окрім виняткових випадків. Кадровик має знати, коли саме дозволено залучати працівників до роботи в вихідний день, які документи при цьому оформити, та як компенсувати незручності. Дотримуйтесь алгоритму зі статті, щоб не порушити норм законодавства
Щоб добре працювати, потрібно вміти відпочивати. Ми підготували для вас відразу два: календар вихідних днів на 2020 рік при п’ятиденному робочому тижні та шестиденному. Працюйте та відпочивайте з насолодою.