МОН затвердило положення про дуальну освіту

Аби дуальна форма запрацювала КМУ має затвердити форму тристороннього договору між закладом освіти, суб’єктом господарювання та здобувачем освіти

МОН затвердило положення про дуальну освіту

МОН наказом від 12.12.2019 № 1551 затвердило Положення про дуальну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти (далі — Положення).

Трудовий договірСкачати зразок
Колективний договірСкачати зразок

Положення визначає підстави, умови та порядок здобуття професійної (професійно-технічної) освіти (далі — професійна освіта) за дуальною формою у закладах професійної (професійно-технічної) освіти (далі — заклади освіти).

Дуальна форма здобуття професійної освіти (далі — дуальна форма здобуття освіти) — спосіб здобуття професійної освіти, коли навчання у закладі освіти поєднують з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях (далі — суб’єкти господарювання). Підстава — договір про здобуття професійної освіти за дуальною формою.

➤➤➤ Виробниче навчання на підприємстві за дуальною формою освіти

Положення визначає, як організувати освітній процес за цією формою освіти. Насамперед мають бути освітні програми/стандарти професійної освіти з конкретних професій/кваліфікацій. Потім заклади освіти разом з суб’єктами господарювання мають розробити робочі навчальні плани.

Професійно-теоретичну підготовку за дуальною формою здобуття освіти здійснюватимуть відповідно до Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 30.05.2006 № 419.

Державну кваліфікаційну атестацію здобувачів освіти за дуальною формою здобуття освіти здійснюватимуть відповідно до Положення про порядок кваліфікаційної атестації та присвоєння кваліфікації особам, які здобувають професійно-технічну освіту, затвердженого наказом Мінсоцполітики, МОН від 31.12.1998 № 201/469.

Заклад освіти має:

  • укласти з суб’єктами господарювання договори щодо провадження професійної освіти за дуальною формою;
  • сформувати перелік суб’єктів господарювання, що надають здобувачам освіти робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження професійно-практичної підготовки.

Здобувач освіти зможе обирати місце для проходження професійно-практичної підготовки з переліку суб’єктів господарювання, які уклали договори щодо провадження професійної освіти за дуальною формою із закладом освіти.

Також Положення визначає практичні питання, що стосуються впровадження дуальної форми здобуття освіти:

  • визначення наставників та координаторів;
  • порядку оформлення здобувача освіти на підприємстві та оплата виконаної роботи;
  • умов оплати праці наставників;
  • фінансування дуальної форми здобуття освіти.

Однак, аби реалізувати цю форму навчання мають затвердити форму договору.

Нагадаємо, що ще 16.05.2019 МОН надіслав на погодження до Державної регуляторної служби України проєкт наказу «Про затвердження Типового договору про здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за дуальною формою», який служба погодила (рішення від 29.05.2019 № 244). Однак на сьогодні нормативно-правовий акт ще не прийняли.

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

image82

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123566

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді