Перерахуйте розмір допомоги по вагітності та пологах при скороченні декретної відпустки

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Працівниця має право самостійно прийняти рішення щодо дати виходу у відпустку по вагітності та пологах, яка може не співпадати із датою видачі лікарняного. У такому випадку матеріальне забезпечення від Фонду соціального страхування України надається за кожен день фактичного перебування жінки у відпустці, а не за час тривалості лікарняного.

Перерахуйте розмір допомоги по вагітності та пологах при скороченні декретної відпустки

Сума допомоги по вагітності та пологах обчислюється за формулою:

заробітна плата застрахованої особи*12 місяців / 365 календарних днів*126 календарних днів=сума допомоги по вагітності та пологах від ФССУ

Тривалість страхового стажу не вливає на розмір допомоги. Виключенням є особи, які упродовж 12 місяців перед настанням страхового випадку мали стаж менше 6 місяців — розмір допомоги для них розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Як оформляти документи за ДСТУ 4163:2020

Також за рахунок коштів Фонду соціального страхування України додатково до основного оплачується лікарняний тривалістю 14 календарних днів, якщо:

  • в особи народжується двоє та більше малюків;
  • виникають ускладнення під час пологів чи в післяпологовому періоді;
  • в разі передчасних пологів.

У разі вагітності та пологів жінок, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, лікарняний видається та оплачується Фондом з 27 тижнів вагітності тривалістю 180 к. д. (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після).

За інформацією Фонду соціального страхування України

Штрафи 2022

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна відпустка наперед: брати чи ні?

Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
18678

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
538238

Покладення обов’язків на час відпустки: оформлюємо заміну правильно

На час відпустки основного працівника передбачена можливість виконання його обов’язків іншим працівником. Як правильно оформити покладання обов’язків на час відпустки, зокрема, коли директор йде у відпустку, читайте у статті
99401

Відпустка при народженні дитини: зразок наказу

Працівник просить відпустку при народженні дитини? Надавайте, якщо має на неї право. Скористатися правом на відпустку працівник може упродовж трьох місяців із дня народження дитини. Працівник має використати відпустку не пізніше 104-го дня з дня народження дитини
17914

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді