Стоп незаконні звільнення під час карантину. Держпраці радить альтернативу звільненням

Інспектори праці наголошують на адміністративній, фінансовій та кримінальній відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю.

Стоп незаконні звільнення під час карантину. Держпраці радить альтернативу звільненням

⇛ Алгоритми організації роботи під час карантину ⇚

У зв’язку з введенням загальнодержавного карантину та забороною деяких видів господарської діяльності, в Україні почастішали випадки незаконного звільнення працівників.

Інспектори праці Управління Держпраці у Тернопільській області у телефонному режимі проводять превентивну роботу з суб’єктами господарської діяльності з метою запобігання незаконним звільненням.

Фахівці Держпраці нагадують роботодавцям про штрафи та кримінальну відповідальність за порушення трудового законодавства.

Штрафи 2022

Інспектори праці рекомендують керівникам запровадити правомірні альтернативи, зокрема:
  • встановити за заявою працівників неповний або скорочений робочий час;
  • запровадити роботу змінами;
  • тимчасово запровадити дистанційну або надомну роботу;
  • ввести простій ;
  • продовжувати роботу за умови застосування засобів індивідуального та колективного захисту.

Також інспектори праці нагадують роботодавцям, що за добровільною заявою працівник на час карантину може використати:

Нагадуємо, що після прийняття Закону про запобігання коронавірусу, відпустку без збереження зарплати за згодою сторін на час карантину можна надавати на строк понад 15 к. д..

За інформацією Держпраці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи без відпрацювання

Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
125102

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
59420

Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
34183

Як запровадити зміни істотних умов праці на підприємстві

Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
113281

Звільнення працівника з ініціативи власника

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.
14224

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді