В перелік включили посади та професії майже всіх працівників, що працюють в закладах охорони здоров’я.
⇛ Як оплатити лікарняний під час простою ⇚
МОЗ наказом від 02.04.2020 № 768 скасував наказ від 31.03.2020 № 759 та затвердив новий Перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року (далі ― Перелік).
Перелік включає посади:
- керівників;
- керівників структурних підрозділів;
- лікарів-спеціалістів;
- професіоналів;
- фахівців;
- технічних службовців;
- робітників.
До переліку включили майже всіх працівників закладів охорони здоров’я від директора до прибиральника службових приміщень та водія автотранспортних засобів.
Скачати повний перелік посад ✔Тепер керівники закладів охорони здоров’я повинні затвердити персональний перелік працівників, яким доплатять у березні три оклади. Правда не зовсім зрозуміло, чому лише в березні. Адже епідемія в Україні тільки починається і Уряд оголосив карантин поки що до 24.04.2020.
Можливо МОЗ до кінця квітня продовжить дію цього наказу або підготує новий.
Ольга Догадіна
провідний експерт Експертус: Кадри
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті