Чи має право роботодавець примушувати працівників бути присутніми на робочих місцях під час карантину та відмовити їм у наданні відпусток? Роз’яснення Держпраці

Чи має право роботодавець примушувати працівників бути присутніми на робочих місцях під час карантину та відмовити їм у наданні відпусток? Роз’яснення Держпраці

Як оформити щорічну відпустку

Наразі примусове обмеження роботи введено лише для певних категорій підприємств, зокрема для закладів громадського харчування, кінотеатрів, торговельних центрів, метро тощо.

Роботодавці, яким дозволено працювати під час обмежувальних заходів, мають право доручити виконання роботи працівникам дистанційно, але й можуть вимагати від них бути присутнім на робочих місцях.

Держпраці нагадує, що щорічна оплачувана відпустка надається згідно з графіком відпусток. Право на щорічну оплачувану відпустку у зручний час мають лише деякі категорії працівників, серед них:

  • працівники віком до 18-ти років
  • особи з інвалідністю,
  • жінки перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї
  • жінки, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю
  • одинокі матері (батьки), які виховують дитину без батька (матері) тощо.

Іншим працівникам роботодавець має право відмовити у наданні щорічної оплачуваної відпустки поза графіком.

Чи має право роботодавець примушувати працівників бути присутніми на робочих місцях під час карантину та відмовити їм у наданні відпусток? Роз’яснення ДержпраціНе дотримали норми про поділ щорічної відпустки: чим загрожує

Відпустка без збереження заробітної плати на час карантину надається за бажанням працівника та за погодженням роботодавця.

Згідно з чинним законодавством в окремих випадках роботодавець зобов’язаний надати працівнику неоплачувану відпустку, зокрема:

  • матері або іншій особі для догляду за дитиною до 14-ти років на час карантину — на період карантину;
  • одинокій матері чи батьку — на 14-ть днів;
  • особам з інвалідністю — до 60 днів тощо.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Письмові комунікації для кадровика

Статті за темою

Усі статті за темою

Графік відпусток: бланк та зразок оформлення

Бланк графіку відпусток — це документ, який дозволяє організації планувати і контролювати відпустки працівників протягом року. Щоб дізнатися, що передбачає графік відпусток (рекомендована форма), читайте цю статтю.
62282

Тривалість щорічної основної відпустки після відпустки для догляду за дитиною

До кадровиків звернулась працівниця, яка щойно приступила до роботи після відпустки по догляду за дитиною, з проханням роз’яснити скільки невикористаних днів щорічної відпустки у неї залишилося до «декрету» і чому саме стільки? Щоб відповісти на ці запитання кадровик має знати, які саме періоди зараховують до стажу роботи, що дає право на отримання щорічної відпустки, та правильно розрахувати кількість днів невикористаної відпустки.
67867

Оформлення наказу про відпустку на Свято першого дзвоника 2024

Працівник хоче взяти відгул 1 вересня (цьогоріч Свято першого дзвоника припадає на 2 вересня) — дитина йде до школи. Директор не заперечує. Як оформити відпустку матері першокласника? Є варіанти: надати щорічну відпустку або відпустку без збереження зарплати
18160

Додаткова відпустка на дітей: документи

Відпустка на дітей — це завжди актуальне питання. У матеріалі зібрані документи, потрібні для додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи.
46515

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді