Як оформити дистанційну роботу держслужбовця
Державна фіскальна служба України налагодила роботу з метою недопущення випадків захворювання на COVID-19 серед працівників та інших громадян у такий спосіб:
- скасовано проведення особистого прийому громадян;
- обмежено доступ до адміністративних приміщень ДФС;
- громадянам рекомендовано користуватись засобами електронного зв’язку:
- для надсилання вхідної кореспонденції ([email protected], тел. (044) 247-35-54, (044) 481-48-38);
- звернень громадян ([email protected])
- запитів на отримання публічної інформації ([email protected]);
- забезпечено можливість дистанційного проведення робочих нарад та засідань, зокрема, в режимі телефонного або відео-конференц зв’язку;
- надано можливість всім співробітникам, за їх бажанням, реалізувати своє право на отримання щорічних відпусток та відпусток без збереження заробітної платина час карантину. Станом на 7 квітня 2020 року таким правом скористалось близько 50% працівників центрального апарату ДФС. Першочергово розглядаються заяви співробітників, які витрачають тривалий час на шлях до роботи громадським транспортом та/або мають хронічні захворювання.
- передбачено дотримання режиму самоізоляції працівників, які досягли 60-річного віку.
- Як оформити самоізоляцію працівника, старшого 60 років, на підприємстві, що не належить до об’єктів критичної інфраструктури?
- Чи можна дозволити 60-ти річному працівнику працювати, якщо він згодний сплатити штрафні санкції?
- Чи може працівник, старший за 60 років, оформити листок непрацездатності на час самоізоляції?
Умови праці тих, хто продовжує виконувати службові обов’язки в приміщеннях органів ДФС:
- всі співробітники, які перебувають на робочих місцях, забезпечені медичними масками;
- в місцях загального користування встановлені дезінфекційні засоби організовано щоденний температурний скринінг працівників.
Особи з підвищеною температурою до роботи не допускаються та отримують рекомендації звернутись до лікаря.
- в приміщеннях забезпечено санітарну обробку контактних поверхонь (дверей, двірних ручок, перил, підлоги, стін тощо);
- працівники ДФС забезпечені спеціальними квитками для проїзду в громадському транспорті на період ведення обмежувальних заходів. Зокрема, в центральному апараті ДФС видано 236 таких квитків.
Державна фіскальна служба нагадує, що чинні законодавчі обмеження не торкнулись діяльності слідчих та оперативних підрозділів органів ДФС. Тобто, податкова міліція продовжує виконувати свої завдання та забезпечує швидке, повне та неупереджене розслідування злочинів.
Водночас, керівникам територіальних підрозділів органів ДФС рекомендовано розглянути питання про доцільність перенесення непершочергових слідчих дій до закінчення проведення обмежувальних заходів. Та одночасно приділити особливу увагу порушенням, пов’язаним із виробництвом, обліком, зберіганням та транспортуванням підакцизної групи товарів – палива, спирту, алкогольних та тютюнових виробів.
За інформацією Державної фіскальної служби України