Можуть не йти на самоізоляцію держслужбовці, посадові особи місцевого самоврядування, військові, працівники безперервних виробництв, комунальники тощо.

КМУ постановою від 08.04.2020 № 262 знову вніс зміни до постанови від 11.03.2020 № 211.
Нормативна база виживання в умовах карантину
І надалі повинні самоізолюватися особи, що досягли 60-річного віку. Виняток:
- особи, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі ― Закон № 1700);
- військовослужбовці та працівники ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
- особи, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, які:
- провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної, нафтохімічної, машинобудівної промисловості, гірничо-металургійної галузі, галузях транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, галузі оборонної промисловості;
- мають безперервний промисловий цикл;
- надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;
- є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;
- включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
- є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.
Нагадаємо, що перелік осіб, на яких поширюється дія Закону № 1700 визначає стаття 3 Закону № 1700.
Уряд дозволив роботу хімчисток, суб’єктів поштової та кур’єрської діяльності, будівельних робіт, робіт із збирання і заготівлі відходів.
Також КМУ затвердив Порядок проведення обов’язкової госпіталізації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (ізоляторів).
Допоможуть в роботі консультації
Ольга Догадіна
провідний експерт Експертус: Кадри

⇛ Антикризова школа для кадровиків ☝ Доступна онлайн ⇚
Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.