Уряд продовжив карантин. Чи є якісь послаблення?

КМУ дозволив на час карантину працювати без проходження періодичного профілактичного медогляду. Це працівники, що обслуговують населення: продавці, медпрацівники тощо.

⇛ Робота підприємства в умовах карантину: обирайте свій сценарій ⇚

КМУ постановою від 22.04.2020 № 291 уніс зміни до постанови «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211 та продовжив карантин в Україні до 11.05.2020.

Уряд продовжив карантин. Чи є якісь послаблення?

Прем'єр-міністр України
Денис Шмигаль


На цей час не буде жодних послаблень для суб’єктів господарювання, які обслуговують населення. І надалі не працюватимуть: салони краси, перукарні, заклади харчування тощо.


Маршрути руху транспортних засобів, які були погоджені уповноваженим підрозділом Нацполіції в період дії карантину до 24.04.2020, вважають такими, які продовжують діяти на період встановлення карантину.

Також Уряд дозволив їздити в громадському транспортідонорам . Підстава для пропуску в громадський транспорт ― посвідчення донора крові та (або) її компонентів або довідка, яку видають донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та (або) її компонентів. Оскільки довідку про медобстеження чи давання крові видають в медзакладі після обстеження або після того, як здав кров, то скористатись громадським транспортом донору, що не має посвідчення, можна буде лише по дорозі додому.

На період встановлення карантину та протягом 30 днів після закінчення такого періоду КМУ дозволив залучати працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою КМУ від 23.05.2001 № 559, строк періодичного профілактичного медичного огляду яких припав на період карантину, без проходження відповідного профілактичного медичного огляду. Утім, в постанові йдеться лише про періодичний профмедогляд, а не первинний. Тож роботодавець і надалі навряд чи зможе прийняти на роботу особу, що не має можливості пройти первинний профілактичний медогляд.

Уточнено також умови смоізоляції осіб з використанням електронного сервісу «Дій вдома».

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4142

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4871

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді