Міністерство соціальної політики України листом від 26.06.2015 № 7748/0-14-16/16 роз’яснило особливості виплати педагогічним працівникам грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків
Міністерство соціальної політики України листом від 26.06.2015 № 7748/0-14-16/16 роз’яснило особливості виплати педагогічним працівникам грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків.
Мінсоцполітики нагадало, що надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у розмірі до одного посадового окладу передбачено статтею 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених статтею 68 Закону України «Про Державний бюджет України на 2000 рік» від 05.06.2000 № 898 затверджено Порядок надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків (далі — Порядок). Порядок поширюється на педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти чи методичних установ.
Згідно з Порядком щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків надається відповідно до положення, яке затверджує керівник навчального закладу за погодженням з профспілковим комітетом. Мінсоцполітики зауважує, що зазначене положення має містити, крім показників і умов надання грошової винагороди, перелік можливих упущень, порушень, за які працівники позбавляються грошової винагороди, а також визначати коло працівників, на яких поширюється чинність такої виплати. У разі відсутності в положенні таких норм доцільно внести відповідні зміни до нього.
Згідно з Порядком розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням підвищень.
З огляду на викладене, виплата грошової винагороди пропорційно відпрацьованому часу або двічі на рік може мати місце за умови, якщо це передбачено положенням навчального закладу системи освіти.
Підготувала Ольга Савченко,
редактор-експерт «Експертус Кадри»
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.