Кадровики та роботодавці продовжують запитувати, як в умовах карантину надавати відпустки, оплачувати працю та оформлювати трудові відносини.

Законні алгоритми роботи з персоналом під час карантину
Під час карантину Державна служба України з питань праці започаткувала сервіс «інтерактивний інспектор».
За інформацією Держпраці, протягом місяця з моменту впровадження сервісу, 57 тис. 706 громадян та представників підприємств отримали консультації, зокрема, з питань:
- – праці – 34 тис. 970;
- – охорони та гігієни праці – 20 тис. 982;
- – надання адміністративних послуг – 1 тис. 754.
Щодо додержання законодавства про працю під час карантину найбільше звернень надходило з таких питань:
- оплата праці – 11 тис. 883;
- надання відпусток, у тому числі щодо примушення до написання заяв на відпустки без збереження заробітної плати – 7 тис. 771;
- оформлення трудових відносин – 3 тис. 524;
- звільнення, зокрема щодо примушення до написання заяв на звільнення – 3 тис. 410.
Щодо дотримання законодавства з питань охорони та гігієни праці найчастіше задають запитання з приводу:
- порядку організації медичних оглядів працівників – 4 тис. 236;
- отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки – 2 тис. 203;
- порядку проведення атестації робочих місць – 2 тис. 90, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту – 1 тис. 915.

До того ж роботодавців цікавлять такі питання:
- подання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;
- подання заяви на продовження строку дії дозволу та подання декларації відповідності МТБ вимогам законодавства з питань охорони праці, якщо строк дії дозволу ще не закінчився.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.