Мінекономіки анонсувало, кому з представників малого та середнього підприємництва дозволять працювати після 11 травня

Україна підходить до першого етапу послаблення «карантинних» обмежень. Про особливості праці в умовах адаптивного карантину дізнаємось від керманичів країни.

Мінекономіки анонсувало, кому з представників малого та середнього підприємництва дозволять працювати після 11 травня

Як оптимізувати штат в умовах карантину

Кабмін підтримав пропозиції Мінекономіки та ухвалив зміни до постанови від 11.03.2020 р. № 211.

Відтак, перелік дозволених під час карантину видів господарської діяльності буде розширено.

Згідно з постановою правомірною буде:

  • робота літніх майданчиків кафе і ресторанів під відкритим небом при умові забезпечення санітарних та протиепідемічних заходів (дотримання відстані не менше 1.5 метра між столами та одно- двомісного розміщення клієнтів за одним столом, забезпечення персоналу та відвідувачів засобами індивідуального захисту);
  • робота закладів громадського харчування на виніс;
  • діяльність нотаріусів, адвокатів та аудиторів;
  • надання стоматологічних послуг.

На засіданні Уряду встановили, що до 11 травня будуть доопрацьовані норми, які додатково розширять перелік видів господарської діяльності на першому етапі послаблення карантину. На відповідні рішення очікуємо на найближчих засіданнях.

Перехід до адаптивного карантину в інтерв’ю «Українському радіо» прокоментував Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Якщо спостерігатимуться осередки спалахів хвороби, державна та обласні комісії ТЕБ і НС будуть ухвалювати відповідні рішення про посилення карантинних заходів в окремих областях, містах або селах», — наголосив він.

Мінекономіки анонсувало, кому з представників малого та середнього підприємництва дозволять працювати після 11 травняДізнайтеся, як організувати дезінфекцію приміщень та транспорту

Глава Уряду засудив передчасне і самовільне зняття карантинних обмежень в деяких містах України.

«Ми не маємо ставити під загрозу життя і здоров’я людей через політичні амбіції. Тому коли ми маємо закон або рішення Уряду – ніхто не має його порушувати. Міські голови також мають виконувати законодавчі і підзаконні нормативні акти держави для того, щоб ми мали організоване суспільство, організоване державне управління. Особливо, коли мова йде про життя і здоров’я сотень тисяч і мільйонів українців», — заявив Д. Шмигаль і закликав міських голів бути відповідальними.

Також Прем’єр-міністр прокоментував ситуацію, що склалася з українськими заробітчанами. На його думку, світова криза зробила працівників з України надзвичайно затребуваними. Завдання України як держави — відстояти інтереси своїх громадян і забезпечити їх нормальними умовами праці в Європі. Йдеться про страхування, офіційну оплату праці, проживання, умови повернення додому та лікування, в тому числі, у випадку захворювання коронавірусом.

Як оформити і оплатити самоізоляцію

«Коли нам закидають, що ми говоримо про рабство, то рабство – це коли українці, які їхали на заробітки, жили в бараках, в підвалах, не отримували офіційної зарплати, їх викидали з роботи і не забезпечували елементарних умов соціального і медичного захисту. Вони опинялися в пастці. Сьогодні ми чи не вперше отримали змогу відстояти інтереси наших людей на європейському ринку праці», — прокоментував Прем’єр-міністр.

За інформацією Мінекономіки та Урядового порталу

image57

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529553

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123569

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді