Мінекономіки анонсувало, кому з представників малого та середнього підприємництва дозволять працювати після 11 травня

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Україна підходить до першого етапу послаблення «карантинних» обмежень. Про особливості праці в умовах адаптивного карантину дізнаємось від керманичів країни.

Мінекономіки анонсувало, кому з представників малого та середнього підприємництва дозволять працювати після 11 травня

Як оптимізувати штат в умовах карантину

Кабмін підтримав пропозиції Мінекономіки та ухвалив зміни до постанови від 11.03.2020 р. № 211.

Відтак, перелік дозволених під час карантину видів господарської діяльності буде розширено.

Згідно з постановою правомірною буде:

  • робота літніх майданчиків кафе і ресторанів під відкритим небом при умові забезпечення санітарних та протиепідемічних заходів (дотримання відстані не менше 1.5 метра між столами та одно- двомісного розміщення клієнтів за одним столом, забезпечення персоналу та відвідувачів засобами індивідуального захисту);
  • робота закладів громадського харчування на виніс;
  • діяльність нотаріусів, адвокатів та аудиторів;
  • надання стоматологічних послуг.

На засіданні Уряду встановили, що до 11 травня будуть доопрацьовані норми, які додатково розширять перелік видів господарської діяльності на першому етапі послаблення карантину. На відповідні рішення очікуємо на найближчих засіданнях.

Перехід до адаптивного карантину в інтерв’ю «Українському радіо» прокоментував Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Якщо спостерігатимуться осередки спалахів хвороби, державна та обласні комісії ТЕБ і НС будуть ухвалювати відповідні рішення про посилення карантинних заходів в окремих областях, містах або селах», — наголосив він.

Мінекономіки анонсувало, кому з представників малого та середнього підприємництва дозволять працювати після 11 травняДізнайтеся, як організувати дезінфекцію приміщень та транспорту

Глава Уряду засудив передчасне і самовільне зняття карантинних обмежень в деяких містах України.

«Ми не маємо ставити під загрозу життя і здоров’я людей через політичні амбіції. Тому коли ми маємо закон або рішення Уряду – ніхто не має його порушувати. Міські голови також мають виконувати законодавчі і підзаконні нормативні акти держави для того, щоб ми мали організоване суспільство, організоване державне управління. Особливо, коли мова йде про життя і здоров’я сотень тисяч і мільйонів українців», — заявив Д. Шмигаль і закликав міських голів бути відповідальними.

Також Прем’єр-міністр прокоментував ситуацію, що склалася з українськими заробітчанами. На його думку, світова криза зробила працівників з України надзвичайно затребуваними. Завдання України як держави — відстояти інтереси своїх громадян і забезпечити їх нормальними умовами праці в Європі. Йдеться про страхування, офіційну оплату праці, проживання, умови повернення додому та лікування, в тому числі, у випадку захворювання коронавірусом.

Як оформити і оплатити самоізоляцію

«Коли нам закидають, що ми говоримо про рабство, то рабство – це коли українці, які їхали на заробітки, жили в бараках, в підвалах, не отримували офіційної зарплати, їх викидали з роботи і не забезпечували елементарних умов соціального і медичного захисту. Вони опинялися в пастці. Сьогодні ми чи не вперше отримали змогу відстояти інтереси наших людей на європейському ринку праці», — прокоментував Прем’єр-міністр.

За інформацією Мінекономіки та Урядового порталу

image46

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
116

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
231

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
247

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15046

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10287

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді