Відповідно до статті 27 Закону України «Про фермерське господарство» (далі — Закон) видача трудових книжок членам фермерського господарства і громадянам, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом), та їх ведення здійснюються відповідно до законодавства України про працю.
5 настанов, щоб унести в трудову книжку запис про звільнення
Час роботи у фермерському господарстві членів господарства та осіб, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом), зараховується до загального і безперервного стажу роботи на підставі записів у трудовій книжці і документів, що підтверджують сплату внесків на соціальне страхування (ст. 34 Закону).
Управління Держпраці у Кіровоградській області нагадує, що порядок ведення трудових книжок визначає постанова КМУ «Про трудові книжки працівників» від 27.04.93 р. N 301( 301-93-п ) та Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мінюсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 N 58 (далі — Інструкція).
На підприємстві немає штампа «Виданий вкладиш». Чи можна такий напис зробити ручкою на вкладиші до трудової книжки?
Абзац третій пункту 4.1 Інструкції регламентує:
у разі звільнення осіб, які працювали в селянському (фермерському) господарстві за трудовим договором або припинення членства в селянському (фермерському) господарстві після відповідних записів у трудових книжках, зроблених головою селянського (фермерського) господарства, трудовий стаж у цьому
господарстві підтверджується підписом керівника, заступника, іншої уповноваженої на це особи та завіряється печаткою місцевого органу державної виконавчої влади.
Тобто, повноваження місцевого органу державної виконавчої влади щодо завірення печаткою трудового стажу працівників фермерських господарств визначені Інструкцією.
За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області