Законні алгоритми роботи з персоналом в умовах кризи
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко під час брифінгу з підтримки бізнесу в умовах карантину заявив:
«Мінекономіки важливо спілкування з підприємцями, щоб бути ефективними у виконанні своєї роботи – допомогти бізнесу відновитись. Ми розпочинаємо адаптивний підхід до встановлення карантинних обмежень. Їхнє пом’якшення, а разом з цим і початок відновлення підприємництва, розпочинається 11 травня. У відповідь на запит бізнесу ми підтримуємо продовження мораторію на перевірки. Зараз головне для всіх — це відновлення».

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Ігор Петрашко
Міністр також повідомив, що для підтримки бізнесу в Україні вже видозмінена програма «Доступні кредити 5-7-9%».
Ще одна програма «Нові гроші» — на фінальній стадії, її запуск відбудеться найближчим часом.
«Є питання від бізнесу по ЄСВ. Мінекономіки надасть свої пропозиції Уряду саме по цим відрахуванням, та й загалом буде відстоювати зменшення податкового навантаження під час кризи, і в період відновлення після неї», — додав Ігор Петрашко.
За інформацією Мінекономіки
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.