Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.
На виконання цієї норми КМУ затвердив постановою від 17.06.2015 № 413 Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу (далі — Порядок № 413).
Пунктом 2 додатку до Порядку № 413 передбачені реквізити, за якими можна подати уточнююче повідомлення в разі допущення помилки роботодавцем, або за потреби внести зміни до повідомлення про прийняття працівника на роботу («початкове» або «скасовуюче»).
Як виправити помилку у повідомленні ДПС, виявлену після подання
У випадку, коли роботодавець надіслав повідомлення про прийняття працівника на роботу, але той так і не став до роботи, роботодавець подає до ДПС повідомлення типу «скасовуюче».
ГУ Держпраці у Херсонській області зауважує, що Порядком № 413 не передбачено строку подачі скасовуючого повідомлення про прийняття працівника на роботу. Подавати таке повідомлення до ДПС слід після скасування наказу про прийняття на роботу.
Держпраці нагадує, що за невиконання ст. 24 КЗпП та Порядку № 413 установлено фінансову відповідальність юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю (ст. 265 КЗпП).
За інформацією ГУ Держпраці у Херсонській області