Як призначати допомогу по вагітності та пологам працівницям 1-3 категорій осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, — роз'яснення ФСС

Фонд нагадує про відмінності у строках видання та тривалості декретної відпустки для працівниць-чорнобильців.

Як призначати допомогу по вагітності та пологам працівницям 1-3 категорії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, — роз'яснення ФСС

Пільги у сфері праці працівникам-чорнобильцям

Допомогу по вагітності та пологах ФСС фінансує за кожен день перебування жінки у декретній відпустці. Розмір допомоги складає 100% середньої заробітної плати і не залежить від тривалості страхового стажу.

ФСС нагадує, що у загальних випадках тривалість відпустки по вагітності та пологах складає 126 календарних днів, а саме:

  • 70 календарних днів — до пологів;
  • 56 календарних днів — після пологів.

Листок непрацездатності у такому випадку видається з 30 тижня вагітності.


Однак, для жінок, віднесених до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами видається з 27 тижня вагітності. Тривалість такого листка складає 180 календарних днів:

  • 90 днів — до пологів;
  • 90 днів — після пологів.
Як призначати допомогу по вагітності та пологам працівницям 1-3 категорії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, — роз'яснення ФССЯка тривалість відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами чорнобильцям 4 категорії

Фонд соціального страхування зауважує:

У випадку передчасних або багатоплідних пологів, а також виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді, до декретної відпустки у 126 днів, видається додатковий листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалістю 14 календарних днів.

Якщо тривалість листка непрацездатності від початку складала 180 днів, додаткового продовження у 14 днів законодавством не передбачено.

За інформацією ФСС

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про вихід на роботу у зв’язку із закінченням відпустки по догляду за дитиною до трьох років: зразок

Вихід працівниці на роботу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформлювати наказом роботодавця необов’язково, але іноді доцільно.
137627

Звільнення за власним бажанням під час відпустки для догляду за дитиною

Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
46296

Заява про переривання декретної відпустки

Заява про вихід з декретної відпустки — це офіційний документ, який працівниця подає роботодавцю для переривання декретної відпустки та повернення на роботу. Що має містити зразок заяви про вихід з декретної відпустки? Коли та ким подається зразок заяви про вихід з декретної відпустки достроково? Де знайти зразок заяви про переривання відпустки для догляду за дитиною? Відповіді на ці питання та зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки — у статті.
91064

Як «продовжити» декретну відпустку після відпустки для догляду за дитиною до 3-х років

Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачає можливість оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
50326

Зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки

Про вихід на роботу після закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку жінка або особа, яка фактично доглядала дитину, повідомляє роботодавцю, зокрема у вигляді заяви про переривання декретної відпустки
37700

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді