
Чи можна під час карантину брати студентів на практику
Міністерство освіти і науки України листом від 25.05.2020 № 1/9-271 повідомило, що з 1-го червня учні закладів профосвіти, для яких неможливо перенести практичне навчання у дистанційний формат, можуть виходити на заняття. Для випускників також можна організувати державну кваліфікаційну атестацію.
Увага!
Розпочати роботу зможуть заклади профосвіти тільки тих регіонів, де місцева влада прийме рішення про послаблення карантину.
До того ж, директор навчального закладу має погодити механізм роботи з місцевим управлінням освіти.
Учні можуть прийти до профтеху, щоб, зокрема:
- скласти лабораторну роботу,
- пройти теми з виробничого навчання чи практики,
- відпрацювати водіння транспортного засобу тощо.
МОН наголошує, що під час уроку в кабінеті має знаходитися не більш ніж 10 осіб одночасно, а провітрювати приміщення необхідно щонайменше 15 хвилин перед і після кожного заняття.
⇛ Як повернути працівників на роботу після карантину ⇚
Щоб уникнути скупчення учнів у закладі, адміністрація має право змінювати графік освітнього процесу. Тобто, починати заняття в різний час, скорочувати чи збільшувати тривалість перерв, запланувати позмінне навчання тощо.
Отже, адміністрація профтехзакладу під час осітнього процесу має забезпечити:
- прибирання двічі на день;
- дезінфекцію;
- інформування про необхідність регулярного миття рук із милом і використання захисної маски;
- заборону перебування у закладі сторонніх осіб;
- дотримання дистанції — розсадження по одному учню за партою;
- щоденний температурний скринінг працівників і учнів;
- інструктаж про симптоми хвороби та дії у випадку зараження.
Одночасно Міністерство освіти і науки України рекомендує не застосовувати очне навчання без нагальної потреби та комбінувати його з дистанційним навчанням.
За інформацією МОН
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.