
Чи можна під час карантину брати студентів на практику
Міністерство освіти і науки України листом від 25.05.2020 № 1/9-271 повідомило, що з 1-го червня учні закладів профосвіти, для яких неможливо перенести практичне навчання у дистанційний формат, можуть виходити на заняття. Для випускників також можна організувати державну кваліфікаційну атестацію.
Увага!
Розпочати роботу зможуть заклади профосвіти тільки тих регіонів, де місцева влада прийме рішення про послаблення карантину.
До того ж, директор навчального закладу має погодити механізм роботи з місцевим управлінням освіти.
Учні можуть прийти до профтеху, щоб, зокрема:
- скласти лабораторну роботу,
- пройти теми з виробничого навчання чи практики,
- відпрацювати водіння транспортного засобу тощо.
МОН наголошує, що під час уроку в кабінеті має знаходитися не більш ніж 10 осіб одночасно, а провітрювати приміщення необхідно щонайменше 15 хвилин перед і після кожного заняття.
⇛ Як повернути працівників на роботу після карантину ⇚
Щоб уникнути скупчення учнів у закладі, адміністрація має право змінювати графік освітнього процесу. Тобто, починати заняття в різний час, скорочувати чи збільшувати тривалість перерв, запланувати позмінне навчання тощо.
Отже, адміністрація профтехзакладу під час осітнього процесу має забезпечити:
- прибирання двічі на день;
- дезінфекцію;
- інформування про необхідність регулярного миття рук із милом і використання захисної маски;
- заборону перебування у закладі сторонніх осіб;
- дотримання дистанції — розсадження по одному учню за партою;
- щоденний температурний скринінг працівників і учнів;
- інструктаж про симптоми хвороби та дії у випадку зараження.
Одночасно Міністерство освіти і науки України рекомендує не застосовувати очне навчання без нагальної потреби та комбінувати його з дистанційним навчанням.
За інформацією МОН
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.