Лікарі-інтерни отримуватимуть зарплату з бюджету держави, а не медзакладу

У 2020 році на зарплати лікарів-інтернів першого року навчання передбачено 99 млн грн.

Лікарі-інтерни отримуватимуть зарплату з бюджету держави, а не медзакладу

✎ Посадова інструкція лікаря-інтерна

МОЗ винесе на розгляд Уряду Порядок використання 99 млн грн, передбачених у держбюджеті для стажування лікарів-інтернів першого року у 2020 році.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному брифінгу МОЗ: «Лікарі-інтерни першого року навчання, починаючи з 2020 року, вперше будуть отримувати заробітну плату у рамках спеціальної програми державного бюджету. На це передбачено 99 млн грн. На одному з наступних засідань Уряду буде прийнятий порядок використання цих коштів. Тобто, відтепер інтерни-бюджетники першого року будуть отримувати заробітну плату за рахунок держбюджету. Оскільки усі попередні роки заробітна плата лікарів-інтернів фінансувалася з безпосередньо фонду заробітної плати закладів охорони здоров'я».

За словами очільника МОЗ, інтерни 2 і 3 років навчання продовжать отримувати заробітну плату безпосередньо від медичного закладу. «Оскільки вони є активними учасниками процесу надання медичної послуги, то поки отримувати кошти, відповідно до порядку, визначеному у колективному договорі медичного закладу. Водночас МОЗ працює над забезпеченням оплати стажування інтернів 2-3 року з цільової бюджетної програми», — додав М. Степанов.

За інформацією МОЗ

image70

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
262921

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
10054

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48853

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
117669

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді