Як проводити футбольні матчі під час карантину, — нові вимоги МОЗ

Футбольні клуби мають організувати тестування на коронавірус членів команди та арбітрів та призначити особу, відповідальну за дотримання протиепідемічних заходів.

Як проводити футбольні матчі під час карантину, — нові вимоги МОЗ

Як повернути працівників на роботу після карантину

Головний державний санітарний лікар України затвердив Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (постанова Головного державного санітарного лікаря України від 26.05 2020 № 27).

Футбольні матчі організовують в регіонах, в яких запроваджено послаблення протиепідемічних заходів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» від 20.05.2020 № 392, а також відсутні додатково встановлені обмеження органами державної влади та ОМС, що перешкоджають проведенню матчу.

Футбольні клуби зобов'язані призначити особу, відповідальну за дотримання протиепідемічних заходів, та повідомити про них головного державного санітарного лікаря відповідного регіону.

Футбольні клуби забезпечують опитування на наявність симптомів респіраторної хвороби, вимірювання температури тіла перед кожним тренуванням та кожним матчем для учасників матчу, офіційних осіб матчу та осіб, що забезпечують організацію спортивних змагань.

Особи, в яких при опитуванні виявлено ознаки респіраторної хвороби або температуру тіла понад 37,2° C, не допускаються до стадіону.

Особи, хворі на COVID-19, та особи, щодо яких встановлено в процесі епідеміологічного розслідування підозру на інфікування COVID-19, підлягають самоізоляції або госпіталізації та відсторонюються від участі в турнірі на час самоізоляції або хвороби.

Футбольні клуби організовують тестування методом ПЛР членів команди, арбітрів, відеоасистентів арбітражу кожні 14 днів для зменшення ризиків поширення хвороби.

Одночасно на всій території стадіону можуть перебувати не більше 200 осіб. Ці особи повинні бути не молодші за 18 та не старші за 60 років. Клуб-господар повинен на вимогу надати представнику Української асоціації футболу та уповноваженим представникам державної влади список присутніх на стадіоні осіб із зазначенням дати народження та функцій у організації та проведенні матчу.

Під час перебування в приміщенні учасники та офіційні особи матчу зобов'язані дотримувати обмеження — не більше однієї особи на 10 кв. м. площі приміщення.

Під час перебування на території стадіону учасники зобов'язані використовувати респіратори або захисні маски, крім футболістів, головних тренерів, бригади арбітрів під час безпосереднього перебування на футбольному полі, коментаторів та відеоасистентів арбітражу за умови встановлення між робочими місцями роздільних екранів.

Алгоритми організації роботи під час карантину

Підготовчі та установчі роботи в день матчу повинні бути завершені до того, як команди та арбітри прибудуть на стадіон.

При організації матчу забезпечується відсутність скупчення людей, зокрема:

  1. прибуття команд має бути рознесено в часі;
  2. клуби-господарі визначають маршрут учасників до роздягальні та поля таким чином, щоб мінімізувати контакт зі сторонніми особами, організаторами тощо;
  3. проходження температурного скринінгу повинно відбуватися таким чином, щоб уникати скупчення людей;
  4. робочі місця персоналу, залученого до організації матчу, мають знаходитись не менш ніж 1,5 метри одне від одного.

Вихід команд на поле має відбуватися:

  1. розділений за часом, без збору та традиційного виходу;
  2. без супроводу дітей;
  3. без рукостискань;
  4. без загального шикування команд.

Після закінчення матчу прес-центр та змішана зона залишаються зачиненими.

Допускається перебування у кімнаті допінг-контролю виключно визначених жеребом футболістів та офіцера допінг-контролю.

Прес-конференція проводиться у віртуальному режимі. За рішенням клубу-господаря матчу допускається проведення прес-конференції із журналістами за умови використання учасниками засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок або респіраторів. Кількість учасників прес-конференції повинна не перевищувати однієї особи на 10 метрів квадратних приміщення, де проводиться прес-конференція.

Дозволяється використання місць загального користування (роздягальні, душові) тільки невеликими групами при дотриманні дистанції в 2 метри. Рекомендується прийняття душу вдома / у готелі.

Від'їзд команд та арбітрів зі стадіону відбувається окремо одна від іншої. Від'їзд офіційних осіб матчу відбувається окремо від команд.

На стадіоні організатором матчу повинно бути забезпечено:

  • мінімальний контакт учасників та організаторів футбольних матчів;
  • наявність спиртовмісних антисептиків з концентрацією активнодіючої речовини понад 60 % для ізопропілових спиртів та понад 70 % для етилових спиртів для обробки рук перед або всередині кожного приміщення;
  • дезінфекцію спиртовмісними розчинами поверхонь у всіх роздягальнях, медичних та допінг-кімнатах на стадіоні. Дезінфекція повинна бути завершена за 1 годину до тренування і 3 години до матчу;
  • обробку спиртовмісним антисептиком дверних ручок, кнопок ліфтів, вимикачів тощо кожні 30 хвилин;
  • наявність окремих додаткових контейнерів для збору, зберігання та утилізації засобів індивідуального захисту;
  • використання персоналізованих пляшок для напоїв. Заборонено обмінюватись особистими речами (рушники, халати тощо) з іншими гравцями;
  • провітрювання усіх приміщень кожні 3 години протягом 15 хвилин.

Забороняється:

  • функціонування фітнес-барів, спа-зон, надання послуг масажу (крім спортивного розігріву спортсменів безпосередньо перед виходом на футбольне поле);
  • централізоване харчування в місці проведення матчу.

Особи, що досягли 60-річного віку, тимчасово переводяться у режим дистанційної роботи для дотримання ними режиму обов'язкової самоізоляції відповідно до постанови КМУ від 20.05.2020 № 392.

Ірина Іванченко

шеф-редактор журналу «Кадровик-01», експертно-правової системи Експертус Кадри

image99

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123566

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді