Як змінилась середня зарплата в Україні у квітні 2020 року?

Держстат оприлюднив дані, в яких сферах працівників оцінюють найвище, а в яких — навпаки.

Як змінилась середня зарплата в Україні у квітні 2020 року?

Розмір середньої номінальної зарплати у квітні 2020 р. становив 10 430 грн, тобто у 2,2 раза вище рівня «мінімалки» (4723 грн).

У порівнянні з березнем середня номінальна заробітна плата зменшилася на 8,9%, а за останні 12 місяців (відносно квітня 2019 р.) збільшилася на 1,6%.

Індекс реальної заробітної плати у квітні 2020 р. проти березня 2020 р. становив 90,4 %, а відносно квітня 2019 р. — 99,6%. Тобто реальна зарплата знизилася в порівнянні з березнем на 9,6%, а з квітнем минулого року — на 0,4%.

Як змінилась середня зарплата в Україні у квітні 2020 року?

Найвищі зарплати отримують працівники у таких сферах:

  • Фінансова та страхова діяльність — 20 256 грн
  • Виробництво фармацевтичних продуктів — 20 163 грн
  • Інформація та телекомунікації — 18 317 грн

Найнижчі зарплати отримують у сферах:

  • Тимчасового розміщування й організація харчування — 3500 грн
  • Текстильне виробництво — 4843 грн
  • Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги — 7035 грн.

Номінальна заробітна плата включає:

  • тарифні ставки (посадові оклади),
  • премії,
  • доплати,
  • надбавки,
  • оплату за невідпрацьований час,
  • обов'язкові відрахування, а саме:
    • податок на доходи фізичних осіб,
    • військовий збір.

Реальна заробітна плата характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати під впливом змін споживчих цін на товари і послуги та рівня податків й обов'язкових платежів.


Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5740

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47661

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23576

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102608

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249226

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді