⇛ Алгоритм виведення з самоізоляції працівників 60+ ⇚
Уряду на засіданні 3 червня ухвалив рішення про подальше поступове зняття карантинних обмежень.
«Ось уже тиждень кількість тих, хто захворів, у нас фактично і не росте, і не падає. Тому ми маємо залишатися обережними та відповідальними», — заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Уряду.
Очільник Уряду переконаний, що в більшості регіонів ситуація контрольована. «Тому модель адаптивного карантину дозволила з 1 червня запустити чергову хвилю послаблення карантину. В більшості наших областей була дозволена робота спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів, а також запустилося міжобласне та залізничне сполучення», — прокоментував він.
Як повернути працівників на роботчі місця після дистанційної роботи, простою чи відпусток?
Д. Шмигаль додав, що наступні послаблення карантинних обмежень стосуватимуться роботи закладів громадського харчування, церковних служб та запуску авіасполучення. «З 5 червня ми запустимо внутрішні авіаперельоти, а з 15 червня закордонне авіасполучення. Так само ми хочемо, аби з 5 червня кафе та ресторани почали приймати відвідувачів всередині. Звичайно, всі правила по дистанції та дезінфекції мають виконуватися», — наголосив глава Уряду.
Відповідно до змін, які Уряд вніс до Постанови №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», з 5 червня буде дозволено:
- приймання відвідувачів у приміщеннях закладів громадського харчування, за умови дотримання протиепідемічних заходів;
- особам старше 60 років дозволяється не дотримуватися зобов’язання щодо самоізоляції;
- дозволяється проведення релігійних заходів у приміщенні за умови перебування не більше 1 особи на 5 кв. м;
- проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у віддаленому режимі, а також ухвалення рішення про умовну акредитацію освітніх програм без проведення або з частковим проведенням акредитаційної експертизи до 1 вересня 2020 року.
Наразі тексту постанови ще не оприлюднено, ми відстежуємо цей документ і розкажемо докладніше, коли він з’явиться.
За інформацією Урядового порталу