Працівники 60+ можуть вийти із самоізоляції та працювати з 5 червня, але за певних умов

Уряд змінив «карантинну» постанову. Вже з цієї п’ятниці кафе та ресторани зможуть приймати відвідувачів не лише на літніх майданчиках, а й у приміщеннях. Умова — епідситуація в регіоні дозволяє послабити карантин.

Працівники 60+ можуть вийти із самоізоляції та працювати з 5 червня, але за певних умов

⇛ Алгоритм виведення з самоізоляції працівників 60+ ⇚

Уряд послабляє карантин з 5 червня. Кабмін уніс зміни до постанови від 20.05.2020 № 392 (постанова КМУ від 03.05.2020 № 435). Утім, є умови.

Протиепідемічні заходи послаблюють на території регіонів із сприятливою епідемічною ситуацією. Підстава для послаблення — рішення регіональної комісії з ТЕБ та НС (п. 4 Постанови № 392).

Комісія з ТЕБ та НС переглядає рішення про послаблення карантину раз на 7 днів, а якщо ситуація в регіоні погіршується три дні поспіль, комісія збирається позачергово та скасовує частину послаблень.

Особам, які досягли 60-річного віку, дозволено з 5 червня не дотримуватися зобов’язання щодо самоізоляції. Особи, старші за 60 років, зможуть працювати в штатному режимі, але за умови, що регіон відповідає ознакам для послаблення протиепідемічних заходів і місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) прийняла рішення про таке послаблення.

Тож перш ніж виводити на роботу працівників 60+, зважте на епідситуацію в регіоні, зайдіть на сайт міської чи обласної ради. Наприклад, у Львові обласна комісія ТЕБ та НС планує розглянути послаблення карантину у п’ятницю 5 червня.

Наказ про припинення простою

За сприятливої епідситуації в регіонах з 5 червня запрацює авіагалузь. Уряд дозволив приймати та відправляти повітряні судна, що виконують внутрішні пасажирські перевезення авіаційним транспортом, — з 5 червня. З 15 червня відкриють повітряні кордони — почнеться прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення міжнародним авіаційним транспортом.

Для дитячих закладів оздоровлення та відпочинку новини гірші. Уряд спочатку дозволив з 10 червня роботу усіх закладів, що надають послуги з розміщення, але з дитячими таборами та оздоровчими комплексами вирішив не поспішати. Нині з 10 червня працювати можуть всі заклади, що надають послуги з розміщення, крім дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Вже з цієї п’ятниці 5 червня кафе та ресторани в регіонах, де послаблено карантин, зможуть приймати відвідувачів не лише на літніх майданчиках, а й у приміщеннях. Раніше Уряд планував дозволити це з 15 червня.

Умови:

  • відстань щонайменше 1,5 м між місцями для сидіння за сусідніми столами;
  • не більше чотирьох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років),
  • відвідувачі в масках чи респіраторах, крім часу приймання їжі;
  • суб’єкт господарювання є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»,
  • персонал забезпечили ЗІЗ, зокрема, для захисту обличчя, очей, рук.

    Також Уряд послабив вимоги до релігійних заходів. Дозволено проводити богослужіння за таких умов:

    • релігійна організація контролює, щоб прочани дотримували дистанції щонайменше 1,5 м.
    • Якщо релігійний захід проводиться у приміщенні, то на 5 кв. м площі перебуває лише одна особа.

    Попередня редакція Постанови № 392 дозволяла перебувати лише одній особі на 10 кв. м площі будівлі, де проводиться релігійний захід.

    Ірина Іванченко

    шеф-редактор журналу «Кадровик-01», експертно-правової системи Експертус Кадри

    Відновлення бронювання у Дії

    Статті за темою

    Усі статті за темою

    Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

    Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
    5491

    Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

    Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
    41195

    Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

    Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
    19235

    Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

    Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
    96935

    Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

    Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
    26046

    Гарячі запитання

    Усі питання і відповіді