Держпраці роз’яснило, як повернути працівників на роботу після карантину

В роз’ясненні Держпраці описало, як припинити для працівників дистанційну роботу та перервати відпустки

Держпраці роз’яснило, як повернути працівників на роботу після карантину

⇛ Зразок наказу про припинення простою ⇚

Управління Держпраці у Рівненській області зауважило, що законодавство не передбачає автоматичного виходу працівників з «карантинних відпусток». Виняток — працівник одразу в заяві на відпустку без збереження заробітної плати вказав дату виходу на роботу, наприклад 03.06.2020.

Перервати відпустку можна за алгоритмом:

  1. зв’яжіться з працівниками та поінформуйте їх про можливість виходу на роботу у зв’язку із закінченням карантину;
  2. запропонуйте працівнику написати заяву з проханням перервати відпустку та стати до роботи;
  3. на підставі заяви працівника видайте наказ про переривання відпустки без збереження заробітної плати, яку було надано на час карантину;
  4. у наказі вкажіть дату, коли працівнику потрібно стати до роботи.

Даржпраці наголошує — не можна примушувати працівника виходити з відпустки.

Припинити дистанційну роботу можна за алгоритмом:

  1. визначте дату повернення працівників;
  2. з’ясуйте, чи всі працівники мають можливість працювати в офісі;
  3. підготуйте наказ (розпорядження) про припинення дистанційної роботи.

Держпраці нагадує про обов’язок дотримуватись санітарних та епідеміологічних вимог, визначених, Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб»:

За правильної організації роботи підприємство все це може зробити одночасно. Роботодавця зобов’язаний створити належні та безпечні умови праці (ст. 141, 153 КЗпП). При цьому він не вправі вимагати від працівника виконання роботи, поєднаної з явною небезпекою для життя, а також в умовах, що не відповідають законодавству про охорону праці.

До речі, ще на початку травня експерти напряму Експертус: Кадри підготували детальні рекомендації, як вивести працівників на роботу після карантину, зі зразками документів.

За інформацією Держпраці

Держпраці роз’яснило, як повернути працівників на роботу після карантину
Ольга ДОГАДІНАпровідний експерт Експертус: Кадри
З 05.06.2020 дозволено працювати особам, старшим за 60 років. Їх виводимо на роботу не так, як інших працівників.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про затвердження штатного розпису 2025

Якщо ви вже підготували штатний розпис на 2025 рік, настав час офіційно затвердити його і ввести в дію відповідним наказом. Це важливий крок для забезпечення належного функціонування організації та відповідності вимогам трудового законодавства.
88

Виробничий календар на грудень 2024

Грудень — особливий місяць у плануванні роботи підприємств та організацій. Це час, коли завершується фінансовий і виробничий рік та починається активна підготовка до новорічних свят. Для кадровика важливо нічого не пропустити, відвідати фахові вебінари та вчасно подати звітність. Календар кадровика на грудень 2024 — надійний помічник, яскравий зимовий фон для робочого столу вашого ПК та зручний підкажчик у кадрових справах. Скачайте зараз ➲
748

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
6294

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41705

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19378

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді