Індикативна собівартість навчання поширюється на 38 найбільш популярних спеціальностей у державних університетах і тих приватних, які будуть отримувати державне фінансування.

Навчальна відпустка: кому, коли і скільки
Міністерство освіти і науки України опублікувало мінімальні ціни контрактного навчання у кожному зі 160 Вишів, підпорядкованих МОН.
Заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний повідомив: «У 2020 році мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє в перерахунку на одного студента-бюджетника в конкретному університеті. Це стосується лише 38 найбільш популярних спеціальностей та почне діяти для студентів, які вступатимуть у 2020 році, і не вплине на тих, хто вже навчається. Власне, навіть серед майбутніх першокурсників нововведення торкнеться максимум 16% цьогорічного набору»
МОН інформує, що мінімальна вартість навчання (індикативна собівартість) враховує доходи людей і не може бути вищою за 3 середні зарплати в області. Вона поширюється на 38 топових спеціальностей у державних університетах і тих приватних, які будуть отримувати держфінансування, зокрема це:
- право,
- економіка,
- політологія,
- менеджмент,
- маркетинг,
- міжнародні відносини,
- дизайн,
- туризм,
- спеціальності галузей інформаційних технологій,
- деякі спеціальності сфери охорони здоров’я (стоматологія, фармація, педіатрія тощо).
Індикативна собівартість контрактного навчання 2020 коливається від 6 до 39 тисячі гривень. Проте, майже в 100 університетах та закладах фахової передвищої освіти мінімальна вартість контракту не перевищуватиме 20 тисяч гривень. Найвища індикативна собівартість навчання встановлена у 9 закладах.

Запровадження індикативної собівартості обумовлене тим, що ціна навчання на контракті не відповідає фактичним витратам, які несе заклад. Від цього страждають якість та умови навчання. Впровадження мінімальної ціни на контракт дозволить привести плату за навчання у відповідність до фактичних витрат та підвищити оплату праці викладачів.
Рішення про введення індикативної собівартості навчання КМУ ухвалив 3 березня 2020 року.
За інформацією МОН
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.