Урядовий проєкт Закону про працю передали на погодження до СПО профспілок.
Програма діяльності Кабміну передбачає осучаснити трудове законодавство і сформувати нову систему трудових відносин. Тож Денис Шмигаль узяв естафету, тобто проєкт Закону про працю ексміністра економіки Тимофія Милованова, і доопрацював. Наразі проєкт Закону — на погодженні в СПО профспілок.
У порівнянні з попереднім урядовим проєктом Закону № 2708 правки — косметичні.
Як і попередній законопроєкт, містить 98 статей.
Основні зміни у законодавстві про працю 2020
Чим відрізняється проєкт Закону від Шмигаля від попереднього Уряду?
Для працівників збільшують мінімальну тривалість відпустки з 24 до 28 календарних днів. Повернули професійні спілки, хоча і з обмеженими правами.
Найбільш резонансну статтю 35 проєкту Закону пом’якшили. У цій редакції роботодавець вправі не просто за його бажанням розірвати трудовий договір з працівником, а якщо той відмовляється від істотних змін трудового договору, а також з причин економічного, технологічного, структурного характеру.
Залишилися у проєкті Закону короткострокові, сезонні, учнівські трудові договори, з домашнім працівником. Не змінилася норма про трудові договори з нефіксованим робочим часом, тобто за яким роботодавець гарантує працівнику зайнятість не менше 8 год на місяць.
Як і попередній законопроєкт, проєкт від Шмигаля в рази зменшує чинні мінімальні державні гарантії в оплаті праці за роботу в нічний час, у вихідні та свята, за надурочні роботи.
Передбачається, що проєкт Закону вступить в силу через шість місяців після прийняття ВРУ та опублікування.
Докладніше прокоментуємо законопроєкт, коли його зареєструють у ВРУ.
керівник групи експертів Експертус Кадри
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.