Проєкт Закону про працю від Уряду Шмигаля — реінкарнація проєкту від «техноуряду»

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Урядовий проєкт Закону про працю передали на погодження до СПО профспілок.
Проєкт Закону про працю від Уряду Шмигаля — реінкарнація проєкту від «техноуряду»


Програма діяльності Кабміну передбачає осучаснити трудове законодавство і сформувати нову систему трудових відносин. Тож Денис Шмигаль узяв естафету, тобто проєкт Закону про працю ексміністра економіки Тимофія Милованова, і доопрацював. Наразі проєкт Закону — на погодженні в СПО профспілок.

У порівнянні з попереднім урядовим проєктом Закону № 2708 правки — косметичні.

Як і попередній законопроєкт, містить 98 статей.

Основні зміни у законодавстві про працю 2020

Чим відрізняється проєкт Закону від Шмигаля від попереднього Уряду?

Для працівників збільшують мінімальну тривалість відпустки з 24 до 28 календарних днів. Повернули професійні спілки, хоча і з обмеженими правами.

Найбільш резонансну статтю 35 проєкту Закону пом’якшили. У цій редакції роботодавець вправі не просто за його бажанням розірвати трудовий договір з працівником, а якщо той відмовляється від істотних змін трудового договору, а також з причин економічного, технологічного, структурного характеру.

Залишилися у проєкті Закону короткострокові, сезонні, учнівські трудові договори, з домашнім працівником. Не змінилася норма про трудові договори з нефіксованим робочим часом, тобто за яким роботодавець гарантує працівнику зайнятість не менше 8 год на місяць.

Як і попередній законопроєкт, проєкт від Шмигаля в рази зменшує чинні мінімальні державні гарантії в оплаті праці за роботу в нічний час, у вихідні та свята, за надурочні роботи.

Передбачається, що проєкт Закону вступить в силу через шість місяців після прийняття ВРУ та опублікування.

Докладніше прокоментуємо законопроєкт, коли його зареєструють у ВРУ.

Ірина Житкова
керівник групи експертів Експертус Кадри

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий контракт — особлива форма трудового договору

Контрактна форма трудового договору є досить поширеною на сьогодні, адже надає більшу гнучкість у визначенні умов роботи та взаємних обов’язків. Саме цим контракт і викликає низку питань: у чому полягає різниця між трудовим договором і контрактом; які особливості продовження контракту; де знайти зразок контракту з працівником? Відповіді на всі питання та типова форма контракту з працівником (зразок заповнення) — у статті.
14843

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16237

Зразок заяви про «чорнобильську» відпустку

Якщо на підприємстві є працівники, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та віднесені до 1 чи 2 групи постраждалих, для них гарантований додатковий відпочинок. А саме — додаткова відпустка за збереженням зарплати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів.
36553

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді