Підприємство ліквідують. Які строки зберігання матеріалів атестації робочих місць за умовами праці?

Підприємство ліквідують. Які строки зберігання матеріалів атестації робочих місць за умовами праці?

Атестаційною комісією за результатами комплексної оцінки факторів виробничого середовища і характеру праці щодо відповідності їх вимог стандартам, санітарним нормам і правилам, обґрунтування нею віднесення робочого місця до відповідної категорії за шкідливими умовами праці визначаються розмір та склад пільг, гарантій і компенсацій працівникам, зайнятим на таких роботах.

Перевірити строки зберігання документів онлайн

Перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтверджено право на пільги й компенсації, зокрема, на пільгове пенсійне забезпечення, затверджується наказом по підприємству за погодженням із профспілковим комітетом. Згідно з вимогами п. 9 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442, п. 6.8 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці від 01.09.1992 № 41 (далі — Методичних рекомендацій № 41) Перелік затверджується наказом по підприємству (організації) та зберігається протягом 50 років. Відповідно до п. 6.9 Методичних рекомендацій № 41, матеріали атестації робочих місць є документами суворої звітності, вони зберігаються на підприємстві протягом 50 років.

При ліквідації підприємств, які зберігають матеріали атестації робочих місць за умовами праці справи з матеріалами атестації робочих місць, що підлягають передаванню до архівних установ складаються із застосуванням Переліку видів документів, пов'язаних із забезпеченням соціального захисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, установ, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду, затвердженого наказом Мінюсту від 14.03.2013 № 430/5, зареєстрованим 18.03.2013 р. за № 428/22960 (далі — Перелік).

Позиція 27 Переліку передбачає строк зберігання архівними установами документів (протоколів, рішень, переліків стандартів і норм, переліків та планів робочих місць, висновків, актів, карт умов праці тощо) з питань атестації робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці у 75 років.

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
196818

Оформлення та зберігання документів з додатками

Додаток — складова документа, що уточнює, роз’яснює, доповнює його зміст або набуває чинності на підставі основного документа. Додатки мають документи всіх видів — й організаційно-розпорядчі, й інформаційно-аналітичні.
53035

Визначаємо організаційну структуру підприємства

Господарський кодекс передбачає, що підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру. Як правильно це зробити? У якому документі визначити? За якою формою скласти? — відповідаємо на ці та інші запитання.
46731

Журнал реєстрації заяв з кадрових питань

Службовий документ — офіційний документ, який юридична особа створила або отримала у процесі діяльності, відповідним чином зареєструвала та/або засвідчила (п. 3.14 ДСТУ 2732:2023 2732:2004 «Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять»).
57559

Електронний документообіг: від створення до зберігання документів підприємства

Електронний документообіг в Україні вже довів свої переваги. Наразі все більше підприємств переходять на цю форму документування. Тож у цій статті ви знайдете відповіді на всі актуальні питання про електронні документи та електронний документообіг, закон України, що регулює це питання та особливості формування і зберігання електронних документів.
30975

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді