Як законно докупити страховий стаж для пенсії?

Як законно докупити страховий стаж для пенсії?

Розмір пенсії напряму залежить від величини страхового стажу та заробітку, з якого сплачено ЄСВ.

Для нарахування пенсії українцю необхідно мати не менше ніж 15 років страхового стажу. Однак, якщо стажу бракує, він може самостійно подбати про майбутню пенсію та докупити страховий стаж шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового соціального страхування.

Періоди діяльності, на підставі яких обчислюють страховий стаж

Це можливість для осіб, які не працюють або працюють за межами України чи з інших причин є незастрахованими, убезпечити себе шляхом сплати страхових внесків на добровільних засадах та гарантувати стабільний дохід після досягнення пенсійного віку.

Щоб укласти договір необхідно:

1. Звернутися до податкового органу за місцем проживання.

2. Надати такі документи:

  • заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про одноразову сплату в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;
  • копію трудової книжки (за наявності);
  • виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
  • копію документу, який засвідчує особу.

Після перевірки викладених у Заяві відомостей, у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня її отримання укладається Договір за обраним видом.

При оформленні договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування, можна набувати необхідний страховий стаж — це страхування на майбутні періоди.

Укладаючи такий договір, ви зобов’язуєтесь щомісяця сплачувати внески, оскільки страховий стаж обчислюється в місяцях. Розміри платежів обумовлюються в договорі й визначаються вами самостійно, але при цьому їх величина повинна бути не менше 22 % від мінімальної заробітної плати (мінімальний страховий внесок з 01.01.2020 – 1039,06 грн).

Як законно докупити страховий стаж для пенсії?Дізнайтеся, чи вплинуть простій та відпустка без збереження зарплати через карантин на страховий стаж для пенсії і лікарняних

При укладанні договору на одноразову сплату в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, ви одноразово можете сплатити єдиний внесок за попередні періоди, в яких не підлягали загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. При цьому, сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок (22 %) на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2, з 1 січня поточного року мінімальний страховий внесок за один місяць для одноразової сплати за попередні періоди складає 2078,12 грн.

ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області повідомляє, що громадяни самостійно визначають період, за який мають можливість сплатити страхові внески та укласти договір про добровільну участь.

Увага!

Сплачувати єдиний внесок необхідно щомісяця до 20 числа у розмірі, встановленому в договорі про добровільну участь, а за попередні періоди – однією сумою протягом 10 календарних днів з дати підписання договору.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118845

Призначення пенсії в умовах воєнного стану

Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
290

Чи буде пенсія, якщо немає стажу?

Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
56211

Пенсійна реформа: які зміни плануються

Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
76378

Пенсія за віком у 2020 році

Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років
5650

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді