Як скоригувати графік роботи працівникам офісу на час спеки ☼
Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує: при роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря +35 °C і вище, тривалість періодів безперервної роботи має складати 15 — 20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше ніж 10 хвилин в охолоджувальних приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання не повинна перевищувати 4 — 5 годин і 1,5 - 2 години для осіб без спеціального одягу.
В охолоджувальних приміщеннях задля уникнення негативного впливу на організм великого перепаду температур, підтримуйте температуру повітря на рівні +24 — +25ºС.
Робота при температурі зовнішнього повітря понад +37ºС за показниками мікроклімату є небезпечною.
За такої температури не рекомендується проводити роботи на відкритому повітрі. Роботодавцям слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.
Також скоригувати графік роботи на період спеки можна такими способами:
- ввести додаткові перерви;
- оголосити простій.
В спеку рекомендується допускати до роботи осіб не молодших 25 і не старших 40 років.
Захистити від надмірного теплового випромінювання працівників допоможе спеціальний одяг, або одяг з натуральних тканин.
Дізнайтеся, де мають перебувати працівники під час простою, спричиненого спекою
З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму.
Фахівці рекомендують вживання мінеральної лужної води, молочно — кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів.
Вживати воду слід часто і в невеликих кількостях. При температурі повітря понад +30ºС і виконанні фізичних робіт, потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину.
Інформуйте працівників, як убезпечитися від шкідливого впливу спеки, — розмістіть на видноті пам’ятку про те, як піклуватися про здоров’я в спеку.