Карантин через COVID-19 в Україні буде продовжено. На скільки та на яких умовах — президент та представники уряду обговорили на селекторній нараді.
Президент України Володимир Зеленський під час традиційної селекторної наради за участю представників уряду та правоохоронних органів наголосив:
«Не треба поспішати з продовженням карантину надовго, треба діяти за розвитком ситуації. Всі вже втомилися від цього карантину. Потрібні чіткі рамки, як ми його продовжимо, щоб у людей були можливості для життя в безпеці, щоб міг функціонувати бізнес, щоб економіка не стояла на паузі. Тому спочатку продовжуємо на місяць, але не довше».
☝ Яка відповідальність за порушення карантину
У відповідь міністр охорони здоров’я Максим Степанов поінформував, що вже розроблено постанову зі змінами щодо існування карантину в Україні в цілому. За його словами, регіони будуть поділені на чотири зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону», де діятимуть чіткі критерії обмежень. Обмежувальні заходи запроваджуватимуть залежно від ситуації, що виникає в тому чи іншому населеному пункті області.
Організувати роботу підприємства під час карантину та дотриматись вимог законодавства допоможуть консультації фахівців журналу «Кадровик-01»» та експертно-правової системи «Експертус Кадри».
Неодмінно стане у пригоді:
За інформацією Офіційного інтернет представництва Президента України
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.