Уряд зменшив перелік підстав для перевірки роботодавців інспектором праці

Заборгованість з виплати зарплати, виплата працівникам зарплати менше мінімальної або відсутність нарахованої працівникам зарплати, а також непроведення її індексації не може бути підставою для інспекції Держпраці

Уряд зменшив перелік підстав для перевірки роботодавців інспектором праці

КМУ постановою від 08.07.2020 № 617 уніс зміни, зокрема, до:

  • Порядку проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затвердженого постановою КМУ від 31.01.2007 № 70;
  • Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823 (далі — Порядок № 823).

У формі інспекційних відвідувань інспекторів праці Держпраці та її територіальних органів здійснюватимуть заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

Як проходять перевірки з праці

Натомість інші заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю здійснюватимуть відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та з урахуванням пунктів 2-4 Порядку № 823.

З підстав для здійснення інспекційних відвідувань виключені інформацію:

  • Держстату та її територіальних органів про наявність заборгованості з виплати заробітної плати;
  • ПФУ про роботодавців, які нараховують заробітну плату 30 і більше відсоткам працівників менше мінімальної;
  • ПФУ про роботодавців, в яких стосовно працівників відсутні нарахування заробітної плати у звітному місяці, що завершився;
  • ПФУ про роботодавців, в яких протягом року не проводилася індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації.

Мінекономіки повинно затвердити нові форми:

  • акту, висновку про виявлені порушення законодавства про працю;
  • службового посвідчення та картки обліку даних інспектора праці;
  • акту щодо дотримання ними вимог статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та припису щодо усунення виявлених порушень.

До затвердження Мінекономіки означених форми діють попередні форми документів, затверджені Мінсоцполітики.

Ольга Догадіна,

провідний експерт Експертус Кадри

Як оформляти документи за ДСТУ 4163:2020

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
79

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5966

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1009

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530514

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123989

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді