Уряд оприлюднив нову карантинну постанову, продовжив карантин до 31 серпня та встановив рівні епідемічної небезпеки в регіонах

Нова карантинна постанова визначила, що дозволено, а що під забороною в різних регіонах .

Уряд оприлюднив нову карантинну постанову, продовжив карантин до 31 серпня та встановив рівні епідемічної небезпеки в регіонах

КМУ постановою від 22.07.2020 № 641 (далі — Постанова № 641) продовжив до 31.08.2020 карантин в регіонах України та установив в залежності від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях регіону «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

«Жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюють на території регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19.

⇛ Відповідальність за порушення карантину ⇚

Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважають регіон, в якому є хоча б одна з таких ознак:

Ознака

Рівень

Завантаженість ліжок

> 50% (жовтий рівень) або > 75% (червоний рівень)

Середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА

Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19

>11%

Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19*

> 10%

*Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовують у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів

Рівень епідемічної небезпеки визначають рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (Держкомісія ТЕБ та НС), яке розміщують на офіційному інформаційному порталі КМУ за посиланням http://covid19.gov.ua.

Держкомісія ТЕБ та НС переглядає рішення про зміну рівня епідемічної небезпеки на території із значним рівнем епідемічної небезпеки не частіше ніж один раз на п’ять днів.

На рівні адміністративно-територіальних одиниць регіону — району або міст обласного значення рівень епідемічної небезпеки обраховує МОЗ з урахуванням внеску (частки) окремої одиниці в перевищення кожного окремого показника на рівні регіону:

  • «зелений» — до 5%;
  • «жовтий» — від 5 до 20%;
  • «помаранчевий» — від 20 до 50%;
  • «червоний» — > 50%.

Показник внеску (частки) району або міст обласного значення застосовують, якщо перевищення в регіоні відповідного показника становить більше ніж дві особи на 100 тис. населення.

«Зелений» рівень епідемічної небезпеки на території усього регіону встановлюють у разі відсутності в ньому ознак регіону із значним поширенням COVID-19 більше ніж три дні підряд.

Уряд оприлюднив нову карантинну постанову, продовжив карантин до 31 серпня та встановив рівні епідемічної небезпеки в регіонах

Як запобігти коронавірусу й організувати роботу підприємства під час карантину

Загальні обмеження для всієї країни

На території України на період дії карантину заборонено:
  1. перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, у тому числі виготовлених самостійно;
  2. перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу;
  3. самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;
  4. перетинати державного кордону іноземцям та особам без громадянства (крім окремо визначених Постановою № 641);
  5. перетинати контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них іноземцям та особам без громадянства без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування.

Залежно від рівня епідемічної небезпеки на території регіону або окремих адміністративно — територіальних одиниць застосовують відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи.

Також Постановою № 641 затвердили нові умови самоізоляції (перелік осіб, які підлягають самоізоляції та використання електронного сервісу «Дій вдома» Єдиного державного вебпорталу електронних послуг).

На період дії карантину тимчасово дозволено:

  1. обробляти без згоди персональні дані осіб, що підлягають самоізоляції або обсервації;
  2. фізичним особам — підприємцям та фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, вести облік доходів і витрат без використання книг обліку доходів і витрат (книг обліку доходів );
  3. залучати до роботи без попереднього (під час прийняття на роботу)та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, робота яких пов’язана із забезпеченням безпеки руху та обслуговуванням залізничного транспорту, підприємств міжгалузевого промислового залізничного транспорту, працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених у переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам;
  4. проводити акредитації освітніх програм, за якими готують здобувачів вищої освіти, у віддаленому (дистанційному) режимі, а також ухвалювати рішення про умовну (відкладену) акредитацію освітніх програм без проведення або з частковим проведенням акредитаційної експертизи.

Уряд рекомендує центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям на час дії карантину забезпечити:

  • розмежування часу початку та закінчення роботи суб’єктів господарювання, щоб уникнути скупчення осіб у години пікового навантаження у громадському транспорті, позмінну роботу працівників та/або за можливості віддалену роботу в режимі реального часу через Інтернет;
  • відстань у прикасовій та касовій зонах між особами (за винятком покупця і продавця) не менше ніж 1,5 метра та/або наявність між ними відповідних захисних екранів;
  • дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщень.
Суб’єкти господарювання на період дії карантину, у разі потреби, можуть змінити режим роботи
та встановити початок роботи о 9-й, 10-й годині чи більш пізній час.

Постанова також містить рекомендації:

  • Обласним, Київській міській, районним державним адміністраціям опрацювати разом з органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання питання зміни графіків роботи підприємств, установ, організацій, які передбачатимуть різний час початку (закінчення) їх роботи залежно від територіального розташування, галузевої належності, специфіки виконання робіт чи надання послуг;
  • органам місцевого самоврядування розробити (скорегувати) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій та забезпечити переміщення працівників на роботу/з роботи;
  • органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування встановити початок роботи о 8-й годині та в органах соціального захисту населення, територіальних органах Пенсійного фонду України о 10-й годині.

Дія нової постанови КМУ охоплює період з 1 серпня по 31 серпня 2020 року.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

image81

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5318

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
781

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529299

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123462

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
332

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді