Обсервація після закордонного відрядження: хто і як оплачує
Аеропорт «Бориспіль» почав приймати цифрові документи минулого тижня. Державна авіаційна служба України затвердила відповідні зміни в технологічні інструкції.
Мінцифри пообіцяло, що на цьому тижні до Дії приєднаються аеропорти Львова, Харкова, Херсона, Одеси, Запоріжжя та аеропорт «Київ».
Увага!
Скористатися цифровими документами можна лише під час внутрішніх рейсів.
В аеропорту необхідно відкрити мобільний застосунок Дія з цифровим ID-паспортом чи закордонним паспортом громадянина, згенерувати QR-код і дати його зчитати з екрану зі свого смартфона на пункті контролю авіабезпеки для зчитування. Після цього вам дозволять здійснити політ. Мінцифри нагадує, що ваші персональні дані при цьому не зчитуються. Працівники аеропорту лише отримують підтвердження дійсності документу.
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.