Коли рішення про поновлення на роботі вважають виконаним. Роз’яснення Верховного суду

Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника виконане, коли роботодавець видав наказ про допуск до роботи і фактично допустив до роботи працівника.

Коли рішення про поновлення на роботі вважають виконаним. Роз’яснення Верховного суду

Алгоритм поновлення працівника на роботі

Відповідач у справі № 521/1892/18 (провадження № 61-39740св18) КП «Малиновський ринок» не виконав рішення суду першої інстанції і не поновив позивача на посаді заступника з основної діяльності, не виплатив середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу. Пізніше позивач дізнався, що його звільнили за прогул. Позивач удруге, посилаючись на те, що його не повідомили про фактичний допуск до роботи, просив суд поновити його на посаді, стягнути на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу та моральну шкоду.

Верховний суд зазначає, що КЗпП не містить визначення поняття «поновлення на роботі» і не встановлює порядок його виконання. Відповідно до статті 65 Закону «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII рішення вважають виконаним боржником з дня видання наказу про поновлення позивача на роботі та внесення запису до трудової книжки позивача, після чого виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

Поновлення на роботі також включає допуск працівника до фактичного виконання трудових обов'язків, тобто створення умов, за яких він може їх здійснювати у порядку, що мав місце до незаконного звільнення.

Отже, рішення про поновлення на роботі вважають виконаним з моменту видання наказу про поновлення працівника на роботі та його фактичного допуску до виконання попередніх обов’язків. При цьому працівник повинен знати про наявність наказу про його поновлення на роботі і йому повинні фактично забезпечити доступ до роботи та можливість виконувати обов’язки.

Олена Петровська

за матеріалами Єдиного державного реєстру судових рішень

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника

Конституція України гарантує громадянам захист від незаконного звільнення. Якщо роботодавець незаконно звільнив працівника, суд поновить його на роботі. А оформлювати поновлення доведеться кадровику. Щоб зробити все правильно і не заплутатись у кадрових документа, тримайте напохваті алгоритм від експертів.
25331

Незаконне звільнення працівника: до чого готуватися роботодавцю

У разі незаконного звільнення працівника, він має право на відшкодування моральної шкоди, якщо порушення його законних прав призвело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя (ст. 237-1 Кодексу законів про працю України).
6353

Як поновити працівника, якщо посада виведена зі штатного розпису

Суд прийняв рішення про поновлення на роботі працівника, посаду якого виведено зі штатного розпису у зв’язку зі скороченням штату. Що робити кадровику? Якщо керівництво організації не бачить можливості вводити нову посаду до штатного розпису, чи передбачено у цьому разі штрафні санкції?
20396

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді