Які документи надати Держпраці під час заходу контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці

Роботодавцю необхідно надати близько 14 видів документів.

Які документи надати Держпраці під час заходу контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці

Основними нормативно-правовими актами, якими слід керуватись при проведенні атестації робочих місць, є:

  • Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, що затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі – Порядок);
  • Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці, що затверджені постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41.

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому (п. 1 Порядку).

Атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років (п. 4 Порядку). До складу комісії включається уповноважений представник виборного органу первинної профспілкової організації, а в разі відсутності профспілкової організації – уповноважена найманими працівниками особа.

Позачергово атестація проводиться у разі докорінної зміни умов і характеру праці з ініціативи роботодавця, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу, органів Держпраці. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

Контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці покладається на Державну службу України з питань праці (п. 11 Порядку).

Управління Держпраці у Чернігівській області інформує, що за результатами аналізу стану дотримання законодавства про працю штрафні санкції до суб’єктів господарювання не застосовуються.

Уряд зменшив перелік підстав для перевірки роботодавців інспектором праці

Орієнтовний перелік документів, які необхідні для проведення аналізу стану дотримання законодавства про працю в частині проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання рекомендацій щодо його застосування:

  • лист на ім’я начальника Управління Держпраці у Чернігівській області на фірмовому бланку підприємства (установи, організації) за підписом керівника підприємства (завірений печаткою) щодо проведення аналізу стану дотримання законодавства про працю в частині проведення атестації робочих місць за умовами праці;
  • наказ керівника про проведення атестації робочих місць за умовами праці;
  • штатний розпис підприємства(установи, організації);
  • протоколи засідань атестаційної комісії;
  • перелік робочих місць, що підлягають атестації;
  • фотографії робочого дня на робочі місця, які атестуються;
  • розрахунки доплат за шкідливі умови праці та днів додаткової відпустки за шкідливі умови праці на кожне робоче місце, яке атестується;
  • договір, укладений з лабораторією на проведення лабораторно-інструментальних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу;
  • протоколи санітарно-гігієнічних досліджень шкідливих виробничих факторів на робочих місцях, які атестуються;
  • карти умов праці на всі робочі місця, що атестуються;
  • наказ керівника про результати атестації робочих місць за умовами праці з усіма додатками;
  • наказ керівника про результати попередньої (якщо проводилася) атестації робочих місць за умовами праці з усіма додатками;
  • витяги з наказу про результати атестації, які додані до трудових книжок працівників, яким підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах;
  • план заходів щодо покращення умов праці та оздоровлення працівників.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273028

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37545

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197162

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді