Які документи надати Держпраці під час заходу контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці

Роботодавцю необхідно надати близько 14 видів документів.

Які документи надати Держпраці під час заходу контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці

Основними нормативно-правовими актами, якими слід керуватись при проведенні атестації робочих місць, є:

  • Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, що затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі – Порядок);
  • Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці, що затверджені постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41.

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому (п. 1 Порядку).

Атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років (п. 4 Порядку). До складу комісії включається уповноважений представник виборного органу первинної профспілкової організації, а в разі відсутності профспілкової організації – уповноважена найманими працівниками особа.

Позачергово атестація проводиться у разі докорінної зміни умов і характеру праці з ініціативи роботодавця, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу, органів Держпраці. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

Контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці покладається на Державну службу України з питань праці (п. 11 Порядку).

Управління Держпраці у Чернігівській області інформує, що за результатами аналізу стану дотримання законодавства про працю штрафні санкції до суб’єктів господарювання не застосовуються.

Уряд зменшив перелік підстав для перевірки роботодавців інспектором праці

Орієнтовний перелік документів, які необхідні для проведення аналізу стану дотримання законодавства про працю в частині проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання рекомендацій щодо його застосування:

  • лист на ім’я начальника Управління Держпраці у Чернігівській області на фірмовому бланку підприємства (установи, організації) за підписом керівника підприємства (завірений печаткою) щодо проведення аналізу стану дотримання законодавства про працю в частині проведення атестації робочих місць за умовами праці;
  • наказ керівника про проведення атестації робочих місць за умовами праці;
  • штатний розпис підприємства(установи, організації);
  • протоколи засідань атестаційної комісії;
  • перелік робочих місць, що підлягають атестації;
  • фотографії робочого дня на робочі місця, які атестуються;
  • розрахунки доплат за шкідливі умови праці та днів додаткової відпустки за шкідливі умови праці на кожне робоче місце, яке атестується;
  • договір, укладений з лабораторією на проведення лабораторно-інструментальних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу;
  • протоколи санітарно-гігієнічних досліджень шкідливих виробничих факторів на робочих місцях, які атестуються;
  • карти умов праці на всі робочі місця, що атестуються;
  • наказ керівника про результати атестації робочих місць за умовами праці з усіма додатками;
  • наказ керівника про результати попередньої (якщо проводилася) атестації робочих місць за умовами праці з усіма додатками;
  • витяги з наказу про результати атестації, які додані до трудових книжок працівників, яким підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах;
  • план заходів щодо покращення умов праці та оздоровлення працівників.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41211

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19249

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96951

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26046

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді