Режим робочого часу на підприємстві: в яких документах вказувати, коли ознайомлювати працівника

Режимом робочого часу на підприємстві: в яких документах вказувати, коли ознайомлювати працівника

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ст. 50 КЗпП).

⇛ Норма робочого часу на 2021 рік ⇚

Під режимом робочого часу розуміється установлений законодавством або локальним нормативно-правовим актом порядок розподілу і використання робочого часу протягом доби, тижня, інших календарних періодів.

Режиму робочого часу складається з таких елементів:

  • час початку і закінчення роботи;
  • час і тривалість перерв;
  • тривалість і правила чергування змін.

Режим робочого часу не однаковий для всіх підприємств і залежить від багатьох чинників, зокрема від:

  • характеру виробництва,
  • тривалості робочого часу,
  • категорій працівників,
  • умов виробництва тощо.

На одному підприємстві, в установі, організації для різних категорій працівників можуть бути установлені різні режими роботи. Режим роботи визначає роботодавець і вказує його в документі підприємства. Це можуть бути колективний договір і Правила внутрішнього трудового розпорядку.

Увага! До початку роботи за трудовим договором власник або уповноважений ним орган має ознайомити працівника з ПВТР та колективним договором, в разі його наявності на підприємстві (ст. 29 КЗпП).

Режим роботи, як на підприємстві в цілому, так і для окремих працівників може змінюватися, при цьому роботодавець мусить дотриматись вимог ст. 32 КЗпП, а саме:

про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Режимом робочого часу на підприємстві: в яких документах вказувати, коли ознайомлювати працівника
Ольга Догадінапровідний експерт Експертус Кадри
Працівник їде у відрядження на підприємство з іншим режимом роботи. За яким режимом має працювати відряджений, як обліковувати робочий час, чи доплачувати за роботу в нічний час?

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Виробничий календар на грудень 2024

Грудень — особливий місяць у плануванні роботи підприємств та організацій. Це час, коли завершується фінансовий і виробничий рік та починається активна підготовка до новорічних свят. Для кадровика важливо нічого не пропустити, відвідати фахові вебінари та вчасно подати звітність. Календар кадровика на грудень 2024 — надійний помічник, яскравий зимовий фон для робочого столу вашого ПК та зручний підкажчик у кадрових справах. Скачайте зараз ➲
121

Виробничий календар 2025

Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.
16088

Виробничий календар на листопад 2024

Календар кадровика на листопад 2024 — зручний спосіб, щоб тримати під рукою найважливішу інформацію та прикрасити робочий стіл і створити чудовий настрій.
10277

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14920

Виробничий календар на жовтень 2024

Середину оксамитового сезону прикрасить виробничий календар на жовтень 2024. Скачайте приємний фон для робочого столу, відвідайте фахові заходи та тримайте під рукою розрахунок тривалості робочого часу у жовтні 2024.
17708

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді