МОЗ оприлюднило правила роботи навчальних закладів з 1 вересня

Температурний скринінг обов'язковий лише для працівників, учні та студенти його не проходитимуть. Маски під час занять дозволять знімати. Перед закладами поставлено ряд додаткових вимог щодо організації безпеки під час карантину. Додаткові правила встановлені для організації харчування та перевезення учнів.
МОЗ оприлюднило правила роботи навчальних закладів з 1 вересня


30 липня 2020 року заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко затвердив Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину. Рекомендації розроблено для закладів позашкільної, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів.

Як повернути працівників на роботу після карантину ⇛ Алгоритм

Так, у період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб — крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю.

Захисні маски або респіратори обов’язкові для входу до закладу освіти та під час пересування ним. На заняттях захисні маски/респіратори можна не використовувати.

Температурний скринінг для працівників навчальних закладів обов’язковий. Працівників з температурою понад 37,2°C до закладу не допускатимуть. Водночас проведення такого скринінгу для учнів та студентів не вимагається. Перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття. Тих, у кого буде виявлено симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направлятимуть до медпрацівника для огляду.

Закладам рекомендовано адаптувати освітній процес, зокрема:

  • проводити заняття на відкритому повітрі за можливості;
  • передбачити змогу визначати різний час початку та закінчення занять, перерв для різних класів та груп;
  • обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях.

Заклади мають запобігти утворенню скупчень учнів/студентів та мінімізувати їхнє пересування між кабінетами й аудиторіями.

На період карантину заклади повинні забезпечити такі умови безпеки:

  • місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень;
  • збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери;
  • підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук;
  • плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю;
  • обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту;
  • розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами,;
  • провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття;
  • очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.
МОЗ оприлюднило правила роботи навчальних закладів з 1 вересняДізнайтеся, як довести до персоналу інформацію про дезінфекцію

Організація харчування

У період карантину не дозволяється харчування за типом «шведського столу» та з самообслуговуванням. Навчальний заклад повинен мати графік харчування учнів/студентів. Відстань між столами має бути не менш як 1,5 м, а за одним столом має бути не більше ніж чотири особи.

Працівники харчоблоку працюватимуть у захисних масках і одноразових рукавичках. Працівники, які видають страви або здійснюють розрахунок, додатково матимуть захисні окуляри або щиток.

Керівники закладів мають забезпечити проведення роз’яснень та інструктажів для персоналу та здобувачів щодо того, як запобігти зараженню та поширенню коронавірусу, як реагувати на симптоми COVID-19, як правильно використовувати і утилізовувати маски/респіратори, рукавички. Крім того, закладам рекомендовано розробити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з випадками COVID-19 у закладі.

Організація перевезення в шкільному транспорті

Перевізнику необхідно:

  • забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук;
  • щоденно контролювати їхній стан здоров’я;
  • не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби і температурою вище 37,2°C.

Салон транспорту слід дезінфікувати до початку та в кінці робочої зміни. Вхід до салону автотранспорту здійснюється за наявності захисної маски/респіратора. Кількість пасажирів має бути у межах кількості місць для сидіння.

Нагадуємо, що з 1 серпня 2020 року залежно від епідемічної ситуації в кожному з регіонів встановлюватиметься один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки — «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний».

За інформацією Урядового порталу

image70

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19227

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118842

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
521004

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
479

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
33366

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді