Як під час випробування визначити, чи відповідає працівник посаді? Правовий висновок Верховного суду

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Під час випробного строку роботодавець з`ясовує професійні та ділові якості працівника, його здатність виконувати свої обов`язки та наділений певною свободою вибору критеріїв якості робіт за посадою.

Як під час випробування визначити, чи відповідає працівник посаді? Правовий висновок Верховного суду

Таку позицію висловив Верховний Суд у постанові від 22.07.2020 у справі № 826/12446/17 (провадження № К/9901/50378/18).

Роботодавець має право звільнити працівника з причини незадовільного випробування та невідповідності працівника дорученій роботі.

Відповідачем у справі, що розглядав ВСУ, була Київська міська рада (Київська міська державна адміністрація) далі — КМДА. Позивач — працівник, звільнений з посади директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу КМДА, як такий, що за результатами випробного строку не відповідає займаній посаді. Працівник просить суд визнати наказ про звільнення незаконним та скасувати, поновити його на посаді, стягнути з КМДА середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Верховний суд зауважив, що під час випробного строку роботодавець з’ясовує професійні та ділові якості працівника, його здатність виконувати якісно і сумлінно свої обов’язки. У разі, якщо роботодавець під час випробного строку працівника прийде до негативного висновку його відповідності дорученій роботі, він має право звільнити такого працівника у зв’язку з незадовільним результатом випробування. При цьому роботодавець самостійно визначає, чи відповідає працівник посаді, на яку його призначено, і наділений певною свободою вибору критеріїв якості доручених робіт.

Верховний Суд Постановою від 22.07.2020 залишив без змін Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 січня 2018 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 11 квітня 2018 року у справі № 826/12446/17.

Олена Петровська

за матеріалами Щотижневого аналізу судової практики Вищої школи адвокатури

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про звільнення в зв’язку з переїздом

Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
16828

Обхідний лист при звільненні працівника: зразок

На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
51577

Звільнення з роботи під час відпустки

Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
66554

Звільнення працівника за невідповідність займаній посаді

Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.
17958

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді