Як під час випробування визначити, чи відповідає працівник посаді? Правовий висновок Верховного суду

Під час випробного строку роботодавець з`ясовує професійні та ділові якості працівника, його здатність виконувати свої обов`язки та наділений певною свободою вибору критеріїв якості робіт за посадою.

Як під час випробування визначити, чи відповідає працівник посаді? Правовий висновок Верховного суду

Таку позицію висловив Верховний Суд у постанові від 22.07.2020 у справі № 826/12446/17 (провадження № К/9901/50378/18).

Роботодавець має право звільнити працівника з причини незадовільного випробування та невідповідності працівника дорученій роботі.

Відповідачем у справі, що розглядав ВСУ, була Київська міська рада (Київська міська державна адміністрація) далі — КМДА. Позивач — працівник, звільнений з посади директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу КМДА, як такий, що за результатами випробного строку не відповідає займаній посаді. Працівник просить суд визнати наказ про звільнення незаконним та скасувати, поновити його на посаді, стягнути з КМДА середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Верховний суд зауважив, що під час випробного строку роботодавець з’ясовує професійні та ділові якості працівника, його здатність виконувати якісно і сумлінно свої обов’язки. У разі, якщо роботодавець під час випробного строку працівника прийде до негативного висновку його відповідності дорученій роботі, він має право звільнити такого працівника у зв’язку з незадовільним результатом випробування. При цьому роботодавець самостійно визначає, чи відповідає працівник посаді, на яку його призначено, і наділений певною свободою вибору критеріїв якості доручених робіт.

Верховний Суд Постановою від 22.07.2020 залишив без змін Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 січня 2018 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 11 квітня 2018 року у справі № 826/12446/17.

Олена Петровська

за матеріалами Щотижневого аналізу судової практики Вищої школи адвокатури

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи без відпрацювання

Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
125249

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
59483

Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
34187

Як запровадити зміни істотних умов праці на підприємстві

Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
113328

Звільнення працівника з ініціативи власника

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.
14231

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді