Фінансова грамотність для підприємців — новий освітній серіал від Дії

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Серіал допоможе потенційним та чинним підприємцям покращити свої навички в управління фінансами у власному бізнесі.

Фінансова грамотність для підприємців — новий освітній серіал від Дії

31.07.2020 року Мінцифри разом із Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), членом Групи Світового банку (World Bank Group), презентували освітній серіал «Фінансова грамотність для підприємців» на платформі Дія.Бізнес.

Освітній серіал складається з 20 серій і охоплює такі теми:

  • Вибір правової форми підприємства та податкової системи;
  • Що таке виторг;
  • Обговорюємо операційні витрати;
  • Що таке EBITDA підприємства та чому вона важлива;
  • Говоримо про операційний прибуток та чистий прибуток, і як їх рахувати;
  • Чим відрізняються прибуток і гроші;
  • Чому прибуток не дорівнює грошам і що таке «касові розриви»;
  • Що таке баланс і чому він важливий;
  • Навіщо потрібна фінмодель та її різні сценарії;
  • Що таке точка беззбитковості.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан закцентувала на проблемі відсутності комплексних знань у підприємців щодо ефективного управління власними фінансами в кризовий період.

«Минулого місяця Мінцифрою та партнерами було запущено першу Національну онлайн-школу для підприємців на платформі Дія.Бізнес. Сьогодні ж ми робимо наступний важливий крок, презентуючи масштабний курс «Фінансова грамотність для підприємців», — прокоментувала вона.

Керівник діяльності IFC в Україні, Група Світового Банку, Олена Волошина додала: «Бізнес має спілкуватися однією мовою з фінансовими установами. Це мова фінансової звітності. Але ще більш важливо для бізнесу розуміння власної фінансової ефективності. Тому розуміння фінансової лексики є абсолютно необхідною умовою».

Керівник програм в Україні Фонду розвитку ефективного врядування у Посольстві Великої Британії Алекс Філпотт сподівається, що освітній серіал підвищить фінансову грамотність приватних осіб і малого та середнього бізнесу.

Старший спеціаліст з питань фінансового сектору, регіональний керівник програм розвитку цифрових фінансів та кредитної інфраструктури в Європі та Центральній Азії Міжнародної фінансової корпорації (International Finance Corporation) Заріна Одінаєва зауважила, що питання фінансової освіти є важливим і пов’язано з розвитком цифрового виміру.

«Ми розуміємо, що люди, які є одноосібними власниками бізнесу, не мають багато часу на освіту — їм треба займатися власною справою. Тому ми зробили цей курс із урахуванням цього, щоб їм простіше було його пройти за допомогою коротких серій», — заявила пані Одінаєва.

Підготовка освітнього серіалу стала можливою завдяки підтримці міжнародних партнерів в рамках чотирирічного проєкту IFC «Фінансова інклюзія задля економічного зростання в Україні», який реалізується у партнерстві з Державним секретаріатом з економічних справ Швейцарії (SECO) та Фондом ефективного врядування Великої Британії (GGF).

За інформацією Мінцифри

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміна № 15 до класифікатора професій: огляд

11 липня 2025 року оприлюднено Зміни № 15 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затверджені наказом Міністерства економіки України. Оновлення Класифікатора — це важливий крок до адаптації національної системи професій до сучасних реалій ринку праці, цифровізації, воєнних обставин і євроінтеграційного курсу України
327

Щорічна відпустка наперед: брати чи ні?

Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
18738

Аналіз судової практики у трудових спорах

У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
104

Посадова інструкція інспектора з військового обліку

В умовах воєнного стану в Україні актуальність належного ведення військового обліку значно зросла. Відповідальність за цей напрям роботи на підприємстві або в установі несе спеціально призначена особа — інспектор з військового обліку. Саме для такої посадової одиниці має бути розроблена чітка посадова інструкція, яка регламентує її обов’язки, права та відповідальність. Посадова інструкція відповідального за військовий облік на підприємстві — у статті, залишилось тільки скачати.
71029

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді