31.07.2020 року Мінцифри разом із Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), членом Групи Світового банку (World Bank Group), презентували освітній серіал «Фінансова грамотність для підприємців» на платформі Дія.Бізнес.
Освітній серіал складається з 20 серій і охоплює такі теми:
- Вибір правової форми підприємства та податкової системи;
- Що таке виторг;
- Обговорюємо операційні витрати;
- Що таке EBITDA підприємства та чому вона важлива;
- Говоримо про операційний прибуток та чистий прибуток, і як їх рахувати;
- Чим відрізняються прибуток і гроші;
- Чому прибуток не дорівнює грошам і що таке «касові розриви»;
- Що таке баланс і чому він важливий;
- Навіщо потрібна фінмодель та її різні сценарії;
- Що таке точка беззбитковості.
Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан закцентувала на проблемі відсутності комплексних знань у підприємців щодо ефективного управління власними фінансами в кризовий період.
«Минулого місяця Мінцифрою та партнерами було запущено першу Національну онлайн-школу для підприємців на платформі Дія.Бізнес. Сьогодні ж ми робимо наступний важливий крок, презентуючи масштабний курс «Фінансова грамотність для підприємців», — прокоментувала вона.
Керівник діяльності IFC в Україні, Група Світового Банку, Олена Волошина додала: «Бізнес має спілкуватися однією мовою з фінансовими установами. Це мова фінансової звітності. Але ще більш важливо для бізнесу розуміння власної фінансової ефективності. Тому розуміння фінансової лексики є абсолютно необхідною умовою».
Керівник програм в Україні Фонду розвитку ефективного врядування у Посольстві Великої Британії Алекс Філпотт сподівається, що освітній серіал підвищить фінансову грамотність приватних осіб і малого та середнього бізнесу.
Старший спеціаліст з питань фінансового сектору, регіональний керівник програм розвитку цифрових фінансів та кредитної інфраструктури в Європі та Центральній Азії Міжнародної фінансової корпорації (International Finance Corporation) Заріна Одінаєва зауважила, що питання фінансової освіти є важливим і пов’язано з розвитком цифрового виміру.
«Ми розуміємо, що люди, які є одноосібними власниками бізнесу, не мають багато часу на освіту — їм треба займатися власною справою. Тому ми зробили цей курс із урахуванням цього, щоб їм простіше було його пройти за допомогою коротких серій», — заявила пані Одінаєва.
Підготовка освітнього серіалу стала можливою завдяки підтримці міжнародних партнерів в рамках чотирирічного проєкту IFC «Фінансова інклюзія задля економічного зростання в Україні», який реалізується у партнерстві з Державним секретаріатом з економічних справ Швейцарії (SECO) та Фондом ефективного врядування Великої Британії (GGF).
За інформацією Мінцифри