ФСС оприлюднив результати перевірок за І півріччя 2020 року

1,5 мільйони гривень упереджено неправомірних виплат, 27 943 лікарняні видано з порушенням Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, 84 лікарі притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

ФСС оприлюднив результати перевірок за І півріччя 2020 року

Не приймайте такий лікарняний! 12 зон Вашої уваги

Фахівці Фонду соціального страхування України в І півріччі 2020 року перевірили 468 325 листки непрацездатності під час планових та позапланових перевірок закладів охорони здоров’я та страхувальників з питань обґрунтованості видачі та продовження лікарняних застрахованим особам.

Під час перевірок закладів охорони здоров’я з’ясували, що 4 523 листки непрацездатності (1% від загальної кількості перевірених лікарняних) було видано з порушеннями Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.

За результатами перевірок страхувальників встановлено, що 27 943 листки непрацездатності (6 % від загальної кількості перевірених) видано з порушенням Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності.

За результатами перевірок до бюджету ФСС у І півріччі 2020 року відшкодовано майже 987,3 тис. грн, що на 127,4 тис. грн більше ніж за аналогічний період 2019 року та упереджено неправомірних виплат на суму майже 1,5 млн гривень.

За порушення порядку видачі та продовження листків непрацездатності до дисциплінарної відповідальності притягнуто 84 лікарі.

ФСС нагадує, що аудит здійснюється з метою забезпечення цільового використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування та упередження неправомірних виплат. Крім того, проведення перевірок здійснюється за наявності вагомих підстав і законних приводів.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи враховується період навчання в страховий стаж для оплати лікарняного

Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
18491

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
54246

Лікарняні у табелі

Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
49128

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
488648

Калькулятор календарних днів у періоді

У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.
6549

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді