Помилки, яких припускаються кадровики при встановленні випробування, — висновки Держпраці

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Найчастіші порушення — встановлення випробування працівникам, щодо яких законодавство встановило заборону на використання цього інструменту, та неправильне визначення строку випробування.
Помилки, яких припускаються кадровики при встановленні випробування, — висновки Держпраці


Напередодні вересневих масових перевірок Держпраці переконайтеся, що встановлюєте випробування та обчислюєте його строк правильно. Врахуйте помилки колег, яких оштрафували, аби не опинитися на їх місці.

Щоби перевірити відповідність майбутнього працівника роботі, яку йому доручають, при укладенні трудового договору за угодою сторін працівнику може бути встановлене випробування.

Перше, що має зробити кадровик — перевірити, чи можна взагалі встановлювати випробування кандидату на посаду. Якщо так, і майбутній працівник не проти, — оформлюйте документи.

☝ Особи, яким заборонено встановлювати випробування

Правильно визначте строк випробування. Він не може перевищувати трьох місяців, якщо інше не встановлює законодавство. В окремих випадках, за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації, — шести місяців. Строк випробування для робітників не може перевищувати одного місяця. Не певні, чи професія робітнича? Перевірте за консультацією.

Зафіксуйте згоду працівника, наприклад, у заяві про прийняття на роботу. Умову щодо випробування відзначте у наказі про прийняття на роботу. В записі до трудової книжки про прийняття на роботу відомості про встановлення випробування не зазначайте.

Хоча Держпраці й не зосереджувало на цьому уваги, вкрай важливо правильно обчислити кінцеву дату строку випробування і не забути за 3 дні повідомити працівника про звільнення, якщо він не витримав випробування.

    Юлія Видиборець,

    головний редактор експертно-правової системи «Експертус Кадри»

    додаток

    Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

    Статті за темою

    Усі статті за темою

    Звільнення з роботи і прийняття на нове місце у той самий день

    Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
    25951

    Дистанційна робота: особливості оформлення

    Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу? Чи регулюється дистанційна робота КЗпП? Які особливості має дистанційна робота в умовах війни? Відповіді на усі питання — у статті.
    67326

    Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

    Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
    146807

    Колективний договір

    Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
    182606

    Гарячі запитання

    Усі питання і відповіді