МОЗ оновило протиепідемічні заходи у закладах освіти: наслідки для кадровиків

Кадровика закладу освіти можуть призначити відповідальною особою, яка забезпечуватиме щоденний контроль за виконанням заходів. Що саме потрібно буде перевіряти?

Оновлено рекомендації від санлікаря для закладів освіти

Головний державний санітарний лікар України Постановою від 22.08.2020 № 50 (далі — Постанова № 50 ) затвердив протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Нові вимоги МОЗ стосуються організації освітнього процесу, харчування, транспорту, який перевозить дітей та працівників до закладу освіти та поводження з використаними засобами індивідуального захисту та розроблені для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів.

Згідно з Постановою №50 відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти.

Керівник та медперсонал закладу освіти, або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника закладу, забезпечують щоденний контроль за виконанням заходів.

Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.

Якщо саме на вас покладають документування організації температурного скринінгу в закладах освіти, скористайтеся рекомендаціями експертів команди Експертус Кадри та зразками документів.

Журнал вимірювання температури працівників

Відповідно до вимог Постанови № 50 у разі виявлення співробітника з температурою тіла понад 37,2 °С або із ознаками гострого респіраторного захворювання, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.

При появі ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник має повідомити свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

Недопущення до роботи персоналу, визначеного таким, який потребує самоізоляції відбувається відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. ЗІЗ мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну — безпосередньо на робочому місці працівника.

Одночасно до здобувачів освіти МОЗ передбачило більш м’які умови, зокрема:

  • вхід до приміщень закладу освіти дозволений при наявності захисної маски або респіратора. Під час занять їх можна не використовувати, а під час пересування приміщеннями закладу — використовувати обов’язково;
  • учні 1 - 4 класів входять та пересуваються приміщеннями закладу освіти без використання захисної маски або респіратора.

А ось в регіонах «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки педагогам під час уроку рекомендовано використовувати захисні щитки.

Олена Петровська

за матеріалами МОЗ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96929

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді