Шанси чоловіків на додаткові відпустки збільшилися

Право батька дитини на оплачувану відпустку при народженні дитини та відпустку на дітей підтримав комітет ВР.

Шанси чоловіків на додаткові відпустки збільшилися

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував ВР прийняти за основу законопроєкт № 3695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною».

Як надавати відпустку працівникам, які мають дітей

Нагадаємо, законопроєкт № 3695 — це перший крок України у міжнародному «Партнерстві Біарріц», ініційований дружиною Президента Оленою Зеленською.

Автори законопроєкту пропонують:

  • доповнити КЗпП та Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) новою оплачуваною відпусткою батьку при народженні дитини. Відпустку тривалістю до 14 к. д. надаватимуть за заявою батька, оплачуватимуть — за кошт роботодавця;
  • визначити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трьох (шести) років як рівне право кожного з батьків дитини та внести відповідні зміни в статті 179, 181 КЗпП та статті 18, 20 Закону про відпустки. У чинному законодавстві право батька на таку відпустку похідне від права матері, яка може делегувати право на відпустку батькові чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною. Це обмежує батька, матір дитини якого — самозайнята особа або фізична особа — підприємець, адже вона не перебуває в трудових відносинах з роботодавцем. Про дострокове припинення таких відпусток працівник буде зобов’язаний попередити щонайменше за 10 днів до виходу на роботу;
  • доповнити статтю 182-1 КЗпП та статтю 19 Закону про відпустки правом працівників обох статей з дітьми або повнолітньої особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку;
  • доповнити положення статті 51 КЗпП можливістю для роботодавця встановити скорочений робочий час
    чоловіку з дітьми до 14 років або дитиною з інвалідністю, та батьку, що виховує дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі). Наразі таке право мають лише жінки.

На думку народних депутатів, прийняття даного законопроєкту створить передумови для розвитку відповідального батьківства в Україні та посилить роль батька у вихованні дітей.

Олена Петровська

за матеріалами ВРУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка по догляду за дитиною до 3 років: оформлення

Декретна відпустка до 3 років — право як матері, так і батька дитини. Чи відрізняється відпустка по догляду за дитиною до 3 років батькові від тої, що може надаватися матері дитини? Відповідь на це питання та алгоритм, за яким відпустка по догляду за дитиною до 3-х років на вашому підприємстві буде оформлена правильнота швидко — у статті.
62469

Відпустка по вагітності та пологах

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами у практиці кадровика вимагає особливо ретельної підготовки документів. З усіх важливих питань стосовно оформлення декрету консультуємо у цьому матеріалі.
150501

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
47061

Тривалість щорічної основної відпустки після відпустки для догляду за дитиною

До кадровиків звернулась працівниця, яка щойно приступила до роботи після відпустки по догляду за дитиною, з проханням роз’яснити скільки невикористаних днів щорічної відпустки у неї залишилося до «декрету» і чому саме стільки? Щоб відповісти на ці запитання кадровик має знати, які саме періоди зараховують до стажу роботи, що дає право на отримання щорічної відпустки, та правильно розрахувати кількість днів невикористаної відпустки.
72173

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді