Профспілка працівників державних установ України після розгляду проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» звернулась до Прем’єр-міністра України, комітетів ВРУ та всіх нардепів, висловивши занепокоєння щодо збалансування бюджетних показників для виконання основних завдань держбюджету на 2021 рік коштом державних службовців. Зокрема, замороження розрахункової одиниці для визначення розміру посадового окладу для них на рівні 2020 року.
Так, статтею 28 законопроєкту пропонується у 2021 році для всіх категорій працівників державних органів «заморозити» розміри та умови оплати їх праці та залишити на їх на рівні, що діяли на 1 вересня 2020 року.
Як встановити надбавку за вислугу років у держоргані
Профспілка заявляє, що така пропозиція порушує принципи рівності усіх перед законом та соціальної справедливості. Крім того, не береться до уваги, що наслідком цього рішення буде зниження рівня життя та соціальної захищеності. Адже для більшості працівників держорганів заробітна плата є основним і єдиним джерелом існування. Крім того, це відбувається на фоні знецінення доходів внаслідок цінової інфляції.
На думку Профспілки, посадовий оклад державного службовця має бути основою конкурентної заробітної плати. На найнижчій посаді у державних органах районного рівня він має бути не менше середньої заробітної плати по Україні.
Враховуючи гостроту питання та його прямий вплив на ефективність впровадження державними службовцями започаткованих в країні реформ, Профспілка рішуче вимагає забезпечити у проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» формування видатків на оплату праці у державних органах, виходячи з мінімального посадового окладу державного службовця у розмірі не менше двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлюється законопроєктом на 1 січня 2021 року в сумі 2270 грн.
За інформацією Федерації професійних спілок України