Зарплата держслужбовців у 2021 році не зросте

Законопроєкт про держбюджет на 2021 рік «заморозив» розміри та умови оплати праці для всіх категорій працівників державних органів. Профспілка працівників державних установ України б’є на сполох.

Зарплата держслужбовців у 2021 році не зросте

Профспілка працівників державних установ України після розгляду проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» звернулась до Прем’єр-міністра України, комітетів ВРУ та всіх нардепів, висловивши занепокоєння щодо збалансування бюджетних показників для виконання основних завдань держбюджету на 2021 рік коштом державних службовців. Зокрема, замороження розрахункової одиниці для визначення розміру посадового окладу для них на рівні 2020 року.

Так, статтею 28 законопроєкту пропонується у 2021 році для всіх категорій працівників державних органів «заморозити» розміри та умови оплати їх праці та залишити на їх на рівні, що діяли на 1 вересня 2020 року.

Як встановити надбавку за вислугу років у держоргані

Профспілка заявляє, що така пропозиція порушує принципи рівності усіх перед законом та соціальної справедливості. Крім того, не береться до уваги, що наслідком цього рішення буде зниження рівня життя та соціальної захищеності. Адже для більшості працівників держорганів заробітна плата є основним і єдиним джерелом існування. Крім того, це відбувається на фоні знецінення доходів внаслідок цінової інфляції.

На думку Профспілки, посадовий оклад державного службовця має бути основою конкурентної заробітної плати. На найнижчій посаді у державних органах районного рівня він має бути не менше середньої заробітної плати по Україні.

Враховуючи гостроту питання та його прямий вплив на ефективність впровадження державними службовцями започаткованих в країні реформ, Профспілка рішуче вимагає забезпечити у проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» формування видатків на оплату праці у державних органах, виходячи з мінімального посадового окладу державного службовця у розмірі не менше двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлюється законопроєктом на 1 січня 2021 року в сумі 2270 грн.

За інформацією Федерації професійних спілок України

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5738

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47661

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23574

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102606

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249222

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді