Як та в який строк необхідно поновити працівника на роботі за рішенням суду. Роз’яснення Держпраці

Теми:
Для поновлення на роботі незаконно звільненого працівника від кадровика вимагається уважність та швидкість. Адже у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на посадових осіб.
Як та в який строк необхідно поновити працівника на роботі за рішенням суду. Роз’яснення Держпраці


ГУ Держпраці у Дніпропетровській області нагадало правила поновлення незаконно звільненого працівника на роботі.

Так, згідно з ч. 7 ст. 235 КЗпП рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, прийняте органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню. За затримку в поновленні на роботі законодавством передбачена відповідальність.

Рішення органу, який розглядав трудовий спір про поновлення на роботі, вважається виконаним, коли власником або уповноваженим ним органом видано наказ, розпорядження про допуск до роботи і фактично допущено до роботи такого працівника. Держпраці зауважує: після видання наказу про поновлення працівника на роботі доцільно надіслати його копію до державної виконавчої служби. Таким чином ви засвідчите факт виконання судового рішення.

Пам’ятайте, що поновлення на роботі відбувається з дати звільнення працівника, яке судом визнано незаконним, а не з дати винесення судом відповідного рішення.

Необхідно також зауважити, що після поновлення працівника на роботі, відповідно до п. 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58 у трудовій книжці роблять новий запис — про визнання наказу, за яким працівника було звільнено, недійсним і про поновлення на роботі.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника

Конституція України гарантує громадянам захист від незаконного звільнення. Якщо роботодавець незаконно звільнив працівника, суд поновить його на роботі. Який алгоритм поновлення на роботі незаконно звільненого працівника та як оформити наказ про поновлення на роботі за рішенням суду — читайте у статті.
25891

Незаконне звільнення працівника: до чого готуватися роботодавцю

У разі незаконного звільнення працівника, він має право на відшкодування моральної шкоди, якщо порушення його законних прав призвело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя (ст. 237-1 Кодексу законів про працю України).
6471

Як поновити працівника, якщо посада виведена зі штатного розпису

Суд прийняв рішення про поновлення на роботі працівника, посаду якого виведено зі штатного розпису у зв’язку зі скороченням штату. Що робити кадровику? Якщо керівництво організації не бачить можливості вводити нову посаду до штатного розпису, чи передбачено у цьому разі штрафні санкції?
20615

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді