Управління продовжує щоденно моніторити відомості щодо захворювання медпрацівників на COVID-19. Не повідомили вчасно про нещасний випадок / гостре професійне захворювання — очікуйте на позапланову перевірку.
Забезпечення дотримання трудових прав медпрацівників, які в умовах пандемії надають допомогу людям, є одним з пріоритетних напрямів роботи Держпраці. Випадки захворювання медиків на COVID-19, які відбулися під час виконання професійних обов’язків, є гострими профзахворюваннями, причини та обставини яких мають бути розслідувані.
☝️ Для кого інфікування COVID-19 визнають професійним захворюванням
В рамках цієї роботи Управлінням Держпраці у Миколаївській області проводить щоденний моніторинг відомостей щодо захворювання медпрацівників на коронавірус, аналізує подання роботодавцями повідомлень про нещасний випадок / гостре професійне захворювання медпрацівників. Факти неподання такої інформації роботодавцями контролюються посадовими особами Управління Держпраці.
Так, за результатами позапланового заходу контролю за неподання повідомлення про нещасний випадок/гостре професійне захворювання на COVID-19 молодшої медсестри керівника приватної стоматології у Миколаєві притягнуто до адміністративної відповідальності.
За інформацією Держпраці, роботодавець визнав порушення та сплатив штраф.
Топові матеріали для вас:
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)